jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty z Wrocławia


Niezwykły klimat, mnogość zabytków i moc wrażeń podczas nocnego spaceru po magicznie oświetlonym mieście… Wrocław oferuje niezapomnianą przygodę zarówno miłośnikom zwiedzania, jak i zabawy do białego rana, jednak również amatorzy ekstremalnych doznań znajdą tutaj coś dla siebie.


10 km na zachód od centrum znajduje się międzynarodowy port lotniczy im. Mikołaja Kopernika, do którego dojechać można z Dworca PKP autobusem linii 406. Osoby wylatujące w nocy lub wcześnie rano mogą zaś dostać się na lotnisko autobusem linii nocnej 249.


Zwiedzając Wrocław w pierwszej kolejności warto udać się na przepiękny Rynek z kolorowymi kamieniczkami, wśród których najpopularniejszymi są Jaś i Małgosia. Wrocławski Rynek zachwyca również okazałą wieżą ratuszową, na której znajduje się ogromnych rozmiarów tarcza zegarowa podzielona na cztery części, z których każda symbolizuje inną porę roku. W piwnicach budowli mieści się jedna z najstarszych restauracji w metropolii – „Piwnica Świdnicka”.


Kolejną atrakcją Rynku jest przepiękna szklana fontanna, przy której można się nieco ochłodzić w upalne letnie dni. Miłośnicy historii z całą pewnością powinni się wybrać na Ostrów Tumski, stanowiący najstarszą dzielnicę miasta. To tutaj zlokalizowana jest potężna gotycka katedra, ze szczytu której podziwiać można roztaczającą się dookoła panoramę tętniącego życiem Wrocławia. Wśród innych, godnych uwagi zabytków architektury sakralnej na Ostrowie Tumskim wyróżnić należy: kościół. św. Idziego, kościół św. Marcina, kolegiatę św. Krzyża i św. Bartłomieja, a także kościół św. Jana Chrzciciela.


Wizytówką miasta jest ponadto, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Hala Stulecia, której kopuła posiada aż 65 m szerokości. Odbywają się tu różne imprezy jak np. Targi Turystyczne, wystawy, konferencje naukowe czy gościnne występy teatralne. Nieopodal Hali Stulecia wzniesiono wspaniałą podświetlaną fontannę multimedialną, gdzie w miesiącach od maja do października organizowane są specjalne pokazy, podczas których usłyszeć można najbardziej znane utwory muzyki klasycznej i przeboje znanych, ponadczasowych zespołów i wykonawców.


Nieopodal Hali Stulecia i fontanny znajduje się również przepiękny Ogród Japoński z egzotyczną roślinnością, malowniczymi stawami oraz zacisznymi miejscami, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. Osoby zainteresowane historią powinny również wybrać się do Panoramy Racławickiej, stanowiącej oddział Muzeum Narodowego. Niezbędnej dawki kultury miłośnikom sztuki zapewni zaś wrocławska Opera oraz teatr muzyczny „Capitol”.


Zwolennicy nocnego trybu życia moc wrażeń znajdą w licznych klubach, zaś osoby pragnące doznać zastrzyku adrenaliny zadowoli wizyta na torze kartingowym, funkcjonującym przy Stadionie Miejskim, torze „Le Mans” oraz w parku linowym.