jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty ze Szczecina


Szczecin, stolica powiatu zachodniopomorskiego, położony jest nad rzeką Odrą oraz jeziorem Dębie. Bliskość Morza Bałtyckiego sprawiła, iż znajdują się tu stocznie, zarówno remontowe, jachtowe, jak i żeglugi morskiej, a także port morski. To trzecie co do wielkości miasto Polski , które stanowi ważny ośrodek gospodarczy i kulturowy w naszym kraju. Mieści się tutaj międzynarodowy port lotniczy Goleniów oddalony o ok. 38 km na północny wschód od centrum Szczecina.


Przybywający do miasta turyści mają okazję do zwiedzenia licznych, unikatowych budowli świadczących o jego bogatej historii i kulturze. Za jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szczecina uznaje się powstałą na przestrzeni lat 1725-1728 Bramę Królewską, która stanowiła niegdyś część fortyfikacji pruskich miejscowości. Interesującym elementem architektonicznym jest usytuowana na bramie rzeźba Marsa z mieczem oraz tarczą, a także Herkulesa trzymającego maczugę i lwią skórę. Wewnątrz obiektu mieści się klimatyczna kawiarenka. Ważnym zabytkiem, na który warto zwrócić uwagę podczas pobytu w mieście jest także, stanowiący centrum historyczne Szczecina, Pałac Książąt Pomorskich. Został on wybudowany w XIV wieku na miejscu dawnego grodu zaś w okresie od XV-XIX stulecia był poddawany wielokrotnym przebudowom. W krypcie kaplicy, mieszczącej się wewnątrz Zamku, znajdują się sarkofagi książąt pomorskich. Zainteresowani mogą także zajrzeć do zlokalizowanej tutaj Opery na Zamku, Teatru Krypta, sali koncertowej, czy kabaretu, bądź muzeum.


Spacerując po mieście nie można także pominąć oryginalnego Pałacu pod Globusem. Jest to obiekt w stylu neobarokowym, gdzie dawniej znajdowała się siedziba Naczelnego Prezydenta Prowincji Pomorskiej. Kolejnym znanym obiektem jest także Kamienica Loitzów, położona na Starym Mieście i wzniesiona w stylu późnego gotyku, która została wybudowana na polecenie rodu bankierów – Loitzów. Podczas II wojny światowej została zniszczona, lecz w 1955 roku odbudowano ją. Obecnie mieści się tu Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Wielbiciele morza powinni się natomiast bezwzględnie udać do wybudowanego w latach 1908 -1913 Muzeum Morskiego. Wewnątrz można podziwiać bardzo bogate i intrygujące kolekcje numizmatyczne, archeologiczne i etnograficzne, jednak największą popularnością cieszą się: elementy konstrukcyjne statków, urządzenia napędowe, wyposażenie bosmańskie, zbiór zarówno historycznych, jak i współczesnych map morskich itp. Obok budynku muzeum znajduje się również oceanarium. Przepięknym, zabytkowym miejscem w Szczecinie, gdzie można wybrać się na spacer, jest także Starówka, przez którą prowadzi Miejski Szlak Turystyczny.