jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty z Katowic


Położone na południu Polski Katowice są stolicą województwa śląskiego i najważniejszym ośrodkiem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. To jedno z największych miast na terenie naszego kraju, które stanowi centrum kulturalne, naukowe i ekonomiczne, a najbardziej rozwiniętymi gałęziami gospodarki są: przemysł elektrotechniczny, maszynowy, ceramiczny, spożywczy i poligraficzny. Głównymi rzekami przepływającymi przez miasto są Rwa i Kłodnica. Katowice to również jedno z najbardziej rozwiniętych węzłów komunikacyjnych na terenie Polski. W miejscowości Pyrzowice, znajduje się położony ok. 30 km od centrum Katowic międzynarodowy port lotniczy. Dojazd do lotniska nie jest skomplikowany.


Najbardziej znanym symbolem miasta jest katowicki „Spodek”, wybudowany w 1971 roku. Jest to hala Widowiskowo – Sportowa, która od 2008 roku należy do Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. W „Spodku” mieści się lodowisko, sala gimnastyczna, antresola– gdzie mogą się odbywać różne koncerty, wystawy, konferencje i prezentacje oraz hala główna. W stolicy Śląska znajduje się wiele obiektów o znaczeniu kulturalnym tj.: kina, teatry i muzea. Miłośnicy sztuki powinni bezwzględnie udać się do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Jest to największa budowla tego typu w województwie, wzniesiona w stylu neoklasycystycznym i ozdobiona licznymi przepięknymi płaskorzeźbami. W teatrze wystawiane są spektakle dramatyczne. Przebywając w Katowicach warto także zobaczyć Pomnik Powstańców Śląskich. Został on odsłonięty 1 września 1967 roku i zlokalizowany jest na miejscu cmentarza żołnierzy Armii Czerwonej. Składa się z trzech orlich skrzydeł, które symbolizują trzy powstania śląskie, mające miejsce w latach 1919, 1920 i 1921. Katowice słyną również z niezwykłego osiedla robotniczego - Nikiszowiec - wybudowanego dla robotników KWK Wieczorek. Osiedle posiada swój własny, niepowtarzalny charakter i klimat i stanowi kolejny symbol miasta. Spacerując po stolicy Górnego Śląska warto także zwrócić uwagę na specyficzne wille mieszczańskie, zlokalizowane w śródmieściu, wybudowane w stylu neoklasycystycznym, neorenesansowym oraz eklektycznym. Godnym zwiedzenia obiektem jest pałac braci Goldsteinów. To budowla, która powstała w latach 70-tych XIX wieku. Jest przykładem zabytku wzniesionego w stylu renesansu. Warto zaznaczyć, iż w okresie międzywojennym pałac był siedzibą Izby Przemysłowo – Handlowej, zaś po II Wojnie Światowej mieściło się tu Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Radzieckiej oraz kino Przyjaźń.

Katowice to miasto posiadające niepowtarzalny charakter, w którym mieści się wiele wartych zobaczenia zabytków o znaczeniu historycznym, stanowi doskonałą destynację dla osób pragnących zgłębić tajemnice jednego z głównych ośrodków przemysłu w Polsce.