jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty z Bydgoszczy


W północnej Polsce znajduje się niezwykłe i zarazem jedno z największych miast w kraju – Bydgoszcz. To ośrodek turystyczny oraz ośrodek kultury muzycznej. Niesamowite jest położenie tego miasta, znajduje się ono bowiem na ogromnej polanie leśnej. 3,5 km na południe od centrum Bydgoszczy znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz-Szwederowo.


Najbardziej urokliwą i czarująca ulicą w mieście jest Wyspa Młyńska. To cudowna oaza spokoju, na której znajdują się Młyny Rothera. Na wyspie stoi także budynek konstrukcji szachulcowej - Biały Spichrz z ok. 1780 roku. Można tu podziwiać także ekspozycję stałą Muzeum Okręgowego zatytułowaną "Rzemiosło Bydgoskie" i tu właśnie przedstawione są wyroby rzemieślnicze dawnych mistrzów, obiekty ceramiczne i szklane, przedmioty codziennego użytku, m.in. meble z XVIII-XIX wieku, rzemiosło artystyczne, wyroby srebrne i cynowe, broń, zegary, meble, tkaniny, a także dokumenty, w których można odnaleźć historię i tradycje rzemiosła bydgoskiego.


W Bydgoszczy znajduje się także Kościół katedralny pod wezwaniem świętego Marcina i Mikołaja, który jest zarazem najstarszym zabytkiem w mieście. Kościół jest wybudowany w stylu późnego gotyku. Jego wnętrze przyciąga turystów, ponieważ uważa się, że jest jednym z najciekawszych i najbardziej urokliwych.


Warty uwagi jest także kościół Klarysek, czyli Kościół Najświętszej Marii Panny. On także znajduje się na liście najładniejszych obiektów w Bydgoszczy. Reprezentuje on styl gotycko-renesansowy.


Przy ulicy Grodzkiej znajdują się zaś słynne bydgoskie spichlerze. W 1960 roku było ich pięć, teraz jednak ich liczba zmalała do trzech. Są to budynki najchętniej odwiedzane przez turystów, a jednocześnie są symbolem wielowiekowych tradycji kupieckich.

Będąc w Bydgoszczy warto zobaczyć także pomnik Łuczniczki w Parku im. Jana Kochanowskiego. Jego autorem jest Ferdynand Lepcki. Pomnik ten wiele razy zmieniał swoje miejsce.


Miłośnicy muzyki na pewno odnajdą się w okolicach skweru im. Krzysztofa Komedy. Znajdują się to bowiem takie budynki jak: Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina, czy Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego. Dla zakochanych niezwykłym miejscem zapewne okaże się restauracja „Przy IV śluzie”, która ulokowana jest w „Park Hotelu”, nawiązuje ona do Bydgoszczy przedwojennej i niewątpliwie może okazać się cudowną alternatywą na koniec dnia pełnego zwiedzania.