jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Włoch

Tanie loty do Włoch czyli słonecznej Italii


Włochy są położonym na południu Europy krajem, w obrębie którego mieszczą się dwie enklawy: zlokalizowane na północy państwa San Marino oraz znajdujący się na terytorium Rzymu Watykan. Do słonecznej Italii należą także liczne wyspy, z których największą jest Sycylia. Drugie miejsce pod względem wielkości zajmuje zaś Sardynia. Dzięki swoim niezwykłym walorom przyrodniczym, zapierającym dech w piersiach widokom, licznym zabytkom i gorącemu śródziemnomorskiemu klimatowi wciąż realizowane są coraz to nowsze tanie loty do Włoch, co przyciąga rzesze turystów.


To niezwykłe państwo posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Wśród najważniejszych lotnisk na terytorium kraju można wyróżnić mieszczące się w: Rzymie, Wenecji, Weronie, Florencji, Bolonii, Mediolanie, Neapolu, Palermo, Turynie i Treviso - porty lotnicze obsługujące tanie loty do Włoch. Ze względu na atrakcyjne regiony turystyczne Włochy są jednym z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków. Sama stolica – Rzym obfituje w liczne zabytki, wśród których znajdują się także obiekty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak np.: Koloseum, czy Forum Romanum – symbole miasta, pochodzące jeszcze z czasów starożytnego cesarstwa. Wybierając się na wycieczkę po stolicy warto także dotrzeć na Kapitol – jedno z siedmiu wzgórz, na których powstał Rzym oraz zwiedzić Watykan z bazyliką św. Piotra.


Loty nie tylko do Rzymu...


Włochy to również państwo słynące z położonej na północy kraju Wenecji, przedzielonej licznymi kanałami rzecznymi, po których na drugi brzeg przewożą turystów przepiękne gondole. Miasto zachwyca swoją oryginalną architekturą, starymi pałacami, kościołami i klasztorami. Odbywając podróż w głąb Italii nie można także zapomnieć o zwiedzeniu Florencji, stanowiącej kolebkę europejskiego renesansu. Symbolem miasta jest katedra Santa Maria del Fiore z największą na świecie ceglaną kopułą. Godnym zobaczenia obiektem jest także Galeria Ufizzi, w której znajduje się zbiór dzieł najsławniejszych włoskich artystów epoki odrodzenia np.: Michał a Anioła, Rafaela, Tycjana. Warto zaznaczyć, iż Florencja jest stolicą jednego z najchętniej odwiedzanych włoskich regionów – Toskanii. To zielona, słoneczna kraina słynąca ze starych tradycji winiarskich. Tanie loty do Włoch pozwalają coraz większej rzeszy osób na niedrogą podróż do tego cichego zakątka kraju, co jest doskonałą opcją dla osób pragnących zaznać chwili relaksu.


Włochy są również państwem znanym z drogich, luksusowych marek. To tutaj produkowane są od lat ekskluzywne sportowe samochody Ferrari oraz Lamborghini. Światem mody zawładnęły zaś takie nazwiska jak: Gucci, Dolce&Gabbana i Versace.