jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Wielkiej Brytanii


Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest państwem wyspiarskim, które wchodzi w skład Unii Europejskiej. To także ważny członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, posiadający w niej prawo veta. Pomimo przynależności do UE Wielka Brytania w dalszym ciągu posiada swoją własną walutę – funta. Kraj podzielony jest na Anglię, Walię i Szkocję, mieszczące się na wyspie Wielka Brytania oraz na Irlandię Północną, położoną w północnej części wyspy Irlandia.


W Zjednoczonym Królestwie istnieje ustrój gabinetowo - parlamentarny, zaś parlament składa się z dwóch izb: House of Lords (Izby Lordów) oraz House of Common (Izby Gmin). Sieć komunikacyjna została tutaj dobrze rozwinięta. Najważniejsze lotniska to: Londyn (Gatwick, Luton, Stansted, Heathrow), Glasgow, Manchester, Edynburg i Liverpool. Wielka Brytania to kraj o niezwykle bogatej kulturze i tradycji. Mnogość ciekawych pod względem architektonicznym, znanych na całym świecie zabytków oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, iż jest to chętnie odwiedzane przez obcokrajowców państwo. Sama stolica – Londyn obfituje w takie perełki, jak: dzwon Big Ben, most Tower Bridge, czy największe na świecie koło widokowe – London Eye.


Wybierając się w podróż po mieście warto także znaleźć trochę czasu na zwiedzenie Opactwa i Katedry Westminsterskiej oraz Pałacu Buckingham. Na uwagę zasługuje również centralny plac miasta – Trafalgar Square oraz Muzeum Morskie w Greenwich, przez które przebiega południk 0. Ważnym ośrodkiem kulturowym Wielkiej Brytanii jest także Liverpool, z którego pochodzi jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych ubiegłego stulecia – The Beatles. To właśnie tutaj można odbyć niezwykle, emocjonującą podróż śladami legendarnych gwiazd brytyjskiego rocka, którą warto rozpocząć od mieszczącego się w piwnicach Albert Dock muzeum The Beatles Story. Liverpool warto również zwiedzić z uwagi na fakt, iż mieści się tutaj największa galeria sztuki współczesnej poza Londynem – Tate Liverpool oraz Muzeum Liverpoolu – największe na terenie Wielkiej Brytanii.


Atrakcyjnym i magicznym zakątkiem kraju, gdzie można odnaleźć spokój, ciszę i napawać się niezapomnianymi widokami jest położona na północy Brytanii Szkocja. Na szczególną uwagę zasługuje jej stolica - miasto Edynburg z mieszczącym się tutaj pałacem Holyrood oraz zamkiem Edynburg. Przebywając w Zjednoczonym Królestwie warto także wybrać się na wycieczkę do Stonehenge – słynnej budowli megalitycznej, pochodzącej z epoki neolitu oraz brązu. Obiekt został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Wielka Brytania to kraj, z którego pochodzi wiele znanych osób jak np.: wybitny renesansowy pisarz William Szekspir, wspomniany wcześniej zespół The Beatles, słynny reżyser Alfred Hitchcock, wokalista George Michael, aktor Hugh Grant oraz kierowcy Formuły 1: Jenson Buton i Lewis Hamilton.