jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Warszawy


Stolica Polski, Warszawa, to miasto intrygujące, skrywające w sobie liczne tajemnice z przeszłości, które turystów przyciąga przede wszystkim mnogością zabytków, pięknymi i rozległymi parkami, gdzie zaczerpnąć można chwili spokoju oraz bogatym życiem nocnym.


Zlokalizowane są tutaj dwa lotniska: Międzynarodowy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina oraz Modlin. Pierwsze z nich znajduje się 8 km na północny zachód od centrum, w dzielnicy Okęcie, a dogodne połączenia zapewniają tam Koleje Mazowieckie. Dojazd do lotniska gwarantują również pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 oraz S3. Do Modlina, położonego 40 km na północ od centrum stolicy, kursują zaś autobusy prywatnego przewoźnika Translud, Koleje Mazowieckie, autobusy PKS (obsługiwane przez firmę Polonus) oraz specjalna linia ModlinBus.


Jedną z najciekawszych atrakcji w Warszawie jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego otwarcia dokonano w sześćdziesiątą rocznicę Powstania (1 sierpnia 2004r.) Wystawy, przedstawiające warunki życia w trakcie niemieckiej okupacji, znajdują się na trzech piętrach. Zwiedzający mogą tu zobaczyć liczne fotografie, prezentacje multimedialne, filmy, a także repliki. Miłośnicy historii koniecznie powinni się też wybrać do Zamku Ujazdowskiego, którego historia sięga aż XIII w. W miejscu obecnego obiektu znajdował się wtedy drewniany gród, należący do książąt Mazowieckich – Jazdów. Zamek dostał się jednak w ręce króla Zygmunta I Starego. W XVII stuleciu miała miejsce przebudowa obiektu, a obecny murowany zamek został wzniesiony nieopodal starego drewnianego. Budynek został w znacznym stopniu zniszczony w trakcie potopu szwedzkiego, a po odbudowie służył jako mennica. Dziś mieści się tu Centrum Sztuki Współczesnej.


Zwiedzając Zamek Ujazdowski nie można również pominąć, zlokalizowanego w jego najbliższym otoczeniu, Zespołu Pałacowo - Ogrodowego Łazienki Królewskie, gdzie znajduje się wiele wartych zobaczenia obiektów jak np.: Amfiteatr, Pałac na Wyspie, Stara i Nowa Pomarańczarnia czy Świątynia Egipska. Osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami, nauką i przeprowadzaniem interesujących eksperymentów z pewnością zadowoli zaś wycieczka do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedzać można takie wystawy stałe jak np.: “Świat w ruchu”, “Korzenie cywilizacji” oraz “Człowiek i środowisko”. Mieszczą się tu również liczne laboratoria fizyczne i chemiczne, planetarium multimedialne, pracownia biologiczna i robotyczna oraz Teatr Robotyczny i amfiteatr z Parkiem Odkrywców.


Przebywając w Warszawie warto również zwiedzić Belweder oraz siedzibę Sejmu i Senatu. Na szczególną uwagę zasługuje także Stare Miasto, które figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz zespół pałacowo – parkowy w Wilnowie.