jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Tajlandii


Bajkowa Tajlandia zapewnia odwiedzającym ją turystom moc wrażeń. Egzotyczna bujna roślinność, malownicze wybrzeże kuszące białym piaskiem, turkusową wodą i wysokimi palmami oraz bogaty dorobek kulturowy sprawiają, iż pobyt w tym odległym i pięknym zakątku świata na długo zapadnie w pamięć.


Tajlandia położona jest w Azji i graniczy z Laosem, Kambodżą, Malezją i Mjanmą. Do największych lotnisk w kraju należą: port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi, położony ok. 25 km na wschód od stolicy; Phuket usytuowany 32 km od centrum miasta Phuket; prywatny port lotniczy Ko Samui położony na tajskiej wyspie o tej samej nazwie; lotnisko Hat Yai znajdujące się 8 km od miejscowości Hat Yai oraz położone na północy Tajlandii Chiang Mai. Przed wylotem do tego niezwykłego państwa warto pamiętać o zabraniu ze sobą ważnego paszportu. Wiza dla osób przybywających do Tajlandii w celach turystycznych na okres do 30 dni nie jest wymagana.


Podróżni planujący spędzić swój urlop w tym państwie nie muszą przechodzić żadnych obowiązkowych szczepień, jednak dla pewności można wykonać szczepienia zalecane. Należą do nich: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec, błonica, dur brzuszny i japońskie zapalenie mózgu. Przebywając w Tajlandii warto przede wszystkim udać się do jej baśniowej stolicy - Bangkoku. Miasto słynie z przepięknych kolorowych świątyń, wśród których jedną z najwspanialszych jest Wat Phra Kaew, zwana także Świątynią Szmaragdowego Buddy. Jest to najważniejszy obiekt tego typu dla osób wyznających buddyzm. Budowla wznoszona była od roku 1782 aż do 1902. Wewnątrz podziwiać można, pochodzący z czasów średniowiecza, rysunek prezentujący historię powstania Wszechświata oraz freski i malowidła przedstawiające historię Buddy oraz władców Tajlandii.


Kolejną wartą zwiedzenia świątynią jest Wat Traimit, w której mieści się największy na świecie posąg Buddy, wykonany ze złota i liczący aż 3 metry wysokości. Innymi znanymi obiektami tego typu, które koniecznie należy zobaczyć, zwiedzając Bangkok są: Wat Pho i Wat Arun. Symbolem miasta jest ponadto Wielki Pałac, położony w Starym Mieście Królewskim, który podzielony jest na dwie części: świecką (zobaczyć tu można sale recepcyjne oraz pomieszczenia mieszkalne króla i jego rodziny) oraz religijną (kompleks świątynny Wat Phra Kaeo).


Kolejnym wartym zwiedzenia miastem w Tajlandii jest Ajutthaja. Warto zaznaczyć, iż historyczne ruiny jego centrum zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tu zaobserwować wyraźne wpływy stylu khmerskiego. Zwiedzając metropolię warto zwrócić szczególną uwagę na kompleks świątyń Wat Phra Mahathat, Wiham Phra Mongkol Bopit, Wat Rajburana oraz Wat Phra Sri Sanphet.