jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Rzymu

Położony nad Tybrem i otoczony licznymi wzgórzami Rzym jest miastem, gdzie rozwinęła się jedna z najstarszych cywilizacji. Pozostałości po czasach świetności Imperium, do dnia dzisiejszego, budzą ogromne wrażenie wśród, pragnących podążać śladami starożytnej historii, turystów. Wspaniałe zabytki architektury jak np.: Koloseum, czy Forum Romanum, wraz ze znajdującymi się na nim obiektami, stanowiącymi symbole „wiecznego miasta”, co roku przyciągają rzesze podróżnych. 

Obecnie miasto jest najważniejszym ośrodkiem kulturalnym Włoch, posiada także dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Mieszczą się tutaj dwa lotniska obsługujące tanie loty do Włoch: zlokalizowane około 15 km od centrum Rzymu - Ciampino oraz położone 26 km od serca stolicy - Fiumicino "Leonardo da Vinci". Do portu lotniczego Ciampino dostać się można autobusami linii: Terravision, Atrap oraz Sitbusshuttle (czas połączenia wynosi ok.. 40-60 minut). Dojazd możliwy jest także pociągiem z dworca Roma Termini, który dowiezie podróżnych na stację Ciampino, stąd natomiast należy się przesiąść do autobusu firmy Atrap, dojeżdżającego bezpośrednio do terminalu. Najtańszym sposobem dostania się na lotnisko jest jednak transport metrem. Lotnisko obsługuje głównie linie lotnicze oferujące tanie loty - tzw połączenia Low Cost.
Do portu Fiumicino kursują natomiast autobusy linii: SITBUS (podróż do miejsca docelowego trwa ok. 50-90 minut) oraz Cotral. Z Dworca Głównego Termini do portu można także dojechać pociągiem Leonardo Express (czas jazdy wynosi ok. 30 minut). Miasto podzielone jest na trzy strefy: śródmieście – najstarszy region Rzymu, gdzie znajdują się instytucje państwowe oraz większość zabytków; część obrzeżną z nowoczesnymi dzielnicami mieszkaniowymi; oraz strefę podmiejską.

Rzym to idealna destynacja turystyczna dla osób pragnących poczuć ducha historii, przybliżyć się do kultury i tradycji Włoch oraz ujrzeć zdumiewające połączenie starożytności z nowoczesnością. W pobliżu historycznego rynku Forum Romanum, gdzie w przeszłości skupiało się życie polityczne i społeczne mieszkańców Imperium, zobaczyć można upamiętniające minione czasy obiekty, jak np.: Koloseum, Łuk Konstantyna Wielkiego, Palatyn (jedno ze wzgórz, na których położony jest Rzym,  w przeszłości dzielnica bogatych mieszkańców oraz cesarzy), Kapitol ( wzgórze, na którym znajduje się zaprojektowany przez Michała Anioła pomnik Marka Aureliusza; w drodze na Kapitol można także podziwiać wzniesioną dużo później, bo w XIV wieku, statuę Coli di Rienzo – przywódcy rewolucji ludowej w Rzymie), Ołtarz Ojczyzny oraz Kolumnę Trajana. Najbardziej znanym symbolem „wiecznego miasta’ jest jednak starożytny teatr - Koloseum. Przebywając w Rzymie nie  można także zapomnieć o zobaczeniu mieszczącego się na Polu Marsowym Panteonu, a w Watykanie Kaplicy Sykstyńskiej oraz Bazyliki św. Piotra