jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Paryża (Francja)

Tanie loty do Paryża, miasta zakochanych


Paryż położony nad Sekwaną, jest stolicą i zarazem największą aglomeracją we Francji. Rzeka dzieli go na dwie części: prawobrzeżną oraz lewobrzeżną. To ekonomiczne, kulturalne oraz polityczne centrum państwa. Mnogość znanych na całym świecie zabytków, niezwykły nastrój panujący w jednym z najbardziej urzekających miast Europy oraz bogata paryska tradycja powodują, iż do Paryża mamy dużo tanich lotów, a miasto chętnie odwiedzane jest przez turystów szukających chwili spokoju i wytchnienia.


Pod względem komunikacyjnym stolica Francji jest bardzo dobrze rozwinięta. Do najważniejszych lotnisk należy m.in.: Charles de Gaulle – położony około 30 km na północ od Paryża. Dojazd do portu możliwy jest linią autobusową RER B, 350, 351, a także Roissybus. Pomiędzy lotniskiem a centrum Paryża kursuje również pociąg TGV. Kolejnym portem lotniczym gdzie realizowane są tanie loty do Paryża, jest oddalony o 84 km od serca miasta Beauvais Tille. Połączenia autobusowe odbywają się z bazy na Boulevard Pershing. Odjazdy realizowane są na 3 h i 15 min przed odlotami samolotów. Lotnisko to obsługuje głównie przewoźników oferujących tanie loty do Paryża - tzw Low Cost.
W Paryżu zlokalizowane jest także lotnisko Orly. Mieści się ono 14 km na południe od centrum. Do portu możemy dostać się podróżując specjalnym autobusem Orlybus, a także pociągiem Orlyval.


Paryż jest światową stolicą miłości


Paryż posiada bardzo bogatą kulturę i tradycje. Spacerując po mieście nie można zapomnieć o zwiedzeniu kilku najważniejszych obiektów, które ze względu na swoją unikatowość stały się symbolami stolicy Francji. Na szczególną uwagę zasługuje słynna wieża Eiffla. Jest to najwyższa budowla Paryża, licząca aż ponad 300 metrów wysokości. Została wybudowana specjalnie na Wystawę Światową, zorganizowaną w 100 rocznicę rewolucji francuskiej.


Warto także przejść się liczącą 2 km Aleją Pól Elizejskich, która łączy Łuk Triumfalny z Placem Zgody. Mieszczą się tutaj ekskluzywne hotele, salony samochodowe, restauracje, sklepy itp. Nieopodal Pól Elizejskich, przy Alei Winstona Churchila znajdują się natomiast Wielki i Mały Pałac. Podobnie jak wieża Eiffla zostały wybudowane z okazji Wystawy Światowej. Podróżując po Paryżu nie można także zapomnieć o zwiedzeniu jednego z najwspanialszych i najbardziej znanych muzeów na świecie - Luwru. Ciekawym zabytkiem jest również bazylika Sacré Coeur oraz katedra Notre Dame. Miłośnicy kabaretu nie mogą natomiast zapomnieć o znanym paryskim „Moulin Rouge”, który niewątpliwie stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych miasta.