jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Nowego Jorku (USA)

Tanie loty do Nowego Jorku


Położony w północno – wschodniej części Stanów Zjednoczonych Nowy Jork jest najbardziej zaludnionym miastem w całym państwie. Składa się on z pięciu okręgów nazywanych „boroughs”: Manhattanu, Brooklynu, Bronksu, Staten Island oraz Queens.


W tym niezwykle ważnym dla światowej gospodarki ośrodku mieści się wiele instytucji, a wśród nich wyróżnić należy siedzibę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Co ciekawe Nowy Jork jest także najbardziej zróżnicowanym pod względem językowym miastem na całej planecie. Używa się tutaj aż ponad 800 języków. To multikulturowe centrum świata posiada także mocno rozwiniętą bazę komunikacyjną. Mieszczą się tutaj trzy międzynarodowe porty lotnicze: Nowy Jork – Newark położony 3 km od Newark oraz 26 km na południowy zachód od Manhattanu; nowojorskie lotnisko John F. Kennedy znajdujące się w dzielnicy Queens i oddalone o ok. 25 km od Manhattanu oraz położony również w Queens, port la Guardia.


Nowy Jork, kojarzony przede wszystkim z zawrotnym tempem życia, ogromnymi drapaczami chmur i luksusowymi przeszklonymi biurowcami, na przybyłych tutaj turystach potrafi wywrzeć naprawdę duże wrażenie. Miasto posiada bogatą, niezwykle intrygującą historię i jest bardzo zróżnicowane kulturowo. Oprócz bogatych dzielnic znaleźć tu można także slumsy, w których toczy się życie ubogiej grupy mieszkańców.


Symbole Nowego Jorku


Najbardziej znanym symbolem zarówno Nowego Jorku, jak i całych Stanów Zjednoczonych, jest Statua Wolności powstała we Francji w latach 1884-1886 według projektu Federica Augusta Bartholdiego. Konstrukcja posągu została wzniesiona przez Gustawa Eiffla, zaś postument przez Richarda Morrisa Hunta. Statua Wolności została przekazana jako dar przez rząd Francji dla USA i upamiętnia wojnę o niepodległość Stanów. Wpisana jest także na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym symbolem miasta, na który warto zwrócić uwagę, jest Empire State Building, będący najwyższym budynkiem świata, aż do czasów wzniesienia Word Trade Center. Obiekt posiada 102 piętra, a wraz z wieżą telewizyjną liczy 449 metrów. Pragnący nasycić się prawdziwym klimatem miasta podróżni powinni także udać się na Times Square, czyli plac będący głównym centrum światowej mody oraz handlu, który znany jest z ogromnej ilości kolorowych świateł, co sprawia niesamowite wrażenie, szczególnie nocą. Warto także się przejść lub przejechać jednym z najbardziej znanych, najstarszych i najdłuższych wiszących mostów na Ziemi - Mostem Brooklńskim, który stanowi kolejny znak rozpoznawczy miasta.


Miejscem szczególnie chętnie odwiedzanym przez pragnących zaznać chwili spokoju i relaksu turystów jest natomiast Central Park, gdzie mieści się wiele atrakcji, jak np. ZOO, a w lecie odbywają się przedstawienia Delacorte Theatre. W Parku znajduje się także tzw. Truskawkowe Pole upamiętniające znanego muzyka Johna Lennona. Central park mieści się w samym sercu Manhattanu i często nazywane jest „płucami miasta”.


Tanie połączenia lotnicze do Nowego Jorku dostępne są w ramach promocji tanich lotów w naszym serwisie. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą tanich lotów do Nowego Jorku jak również do innych miast w USA.