jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Mediolanu


Położony w północnej Italii Mediolan, to drugie pod względem wielkości miasto we Włoszech, będące stolicą regionu Lombardia. Stanowi najważniejszy ośrodek przemysłowo – handlowy kraju. Jest także dobrze rozwinięty pod względem komunikacyjnym.


Znajdują się tutaj trzy duże lotniska: Milano Bergano, Milano Malpensa oraz Linate. Port Milano Bergano Orio al Sario zlokalizowany jest 50 km od centrum, zaś Milano Malpensa mieści się ok. 48 km na północny-zachód od serca Mediolanu. Linate położone jest natomiast najbliżej, bo zaledwie 7 km na wschód od środkowej części miasta. Dojazd do portów nie jest skompilowany. Istnieje wiele możliwości odbycia podróży środkami transportu publicznego.


Mediolan obfituje w wiele wartych zobaczenia, cennych pod względem architektonicznym zabytków. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest pochodząca z XIV wieku Katedra, z której dachu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Przebywając w Mediolanie nie należy także zapomnieć o zobaczeniu Santa Maria Delle Grazie (w bazylice można podziwiać fresk Leonarda da Vinci „Ostatnia wieczerza”) oraz Piazza Sant’Ambrogio, będącego jednym z najstarszych kościołów w obrębie Mediolanu.


Warto także wybrać się na wycieczkę do Zamku Sforzów, gdzie aktualnie mieści się muzeum. Budowla była kiedyś rezydencją rodu Sforzów, (to właśnie z tej rodziny wywodziła się królowa Bona, z którą związane są losy Polski). Wnętrza zamku projektował Leonardo da Vinci. Miłośnicy sztuki powinni udać się do Pinacoteca di Brera – cieszącego się największą popularnością muzeum sztuki w mieście.


Wielbiciele muzyki doskonale odnajdą się zaś w La Scali, jednej z najbardziej znanych oper na świecie. Warto zaznaczyć, iż Mediolan jest jedną ze światowych stolic mody. To właśnie tutaj odbywają się sławne pokazy Fashion Week. Znana Dzielnica Mody zlokalizowana jest między Piazza Duomo, Piazza Cavour i Piazza San Babila. Mieszczą się tu luksusowe sklepy takich domów mody jak: Versace, Dolce&Gabana, Armani, Prada, czy Gucci.