jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Londynu (UK)

Tanie loty do Londynu


Położony nad rzeką Tamizą Londyn, zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości w Europie (zaraz po Moskwie i Stambule), jest także największym miastem znajdującym się na ternie Unii Europejskiej. Ze względu na swoją niezwykłą architekturę, mnogość zabytków i atrakcji co roku przyciąga ok. 30 mln turystów. Sieć komunikacyjna jest tutaj znacznie rozbudowana.


W Londynie znajduje się sześć lotnisk i są to porty: Londyn Heathrow, Luton, Gatwick, Stansted, Southend i Londyn City - które pełni rolę lotniska biznesowego. Warto zaznaczyć, iż Heathrow jest największym portem lotniczym w Europie i mieści się w południowo-zachodniej części miasta, od serca Londynu oddalony jest o 23 km. Port Gatwick, który aż dziesięciokrotnie został uznany za najlepsze lotnisko na ternie Wielkiej Brytanii, jest natomiast zlokalizowany 40 km od centrum. Za inny, znany londyński port uchodzi zaś położony dość daleko, bo aż o 48 km od serca miasta, Stansted. Dojazd nie jest jednak skomplikowany. Podróżując pociągami Stansted Express lub autobusami EasyBus można się tam dostać szybko i bez utrudnień. Lotnisko Stansted słynie z tego, że obsługuje większość tanich lotów do Londynu z Polski, stąd wielu naszych rodaków ląduje właśnie tam. Luton to natomiast lotnisko oddalone od centrum o 50 km, dostać się do niego można autobusami Green Line oraz pociągami First Capital Connect.  Lotniska Luton i Stansted obsługują głównie przewoźników oferujących tanie loty - tzw Low Cost. Biznesowe City Airport znajduje się tylko 10 km od serca stolicy Wielkiej Brytanii i mieści się bezpośrednio przy Tamizie. 


Stolica Europy - Londyn


Londyn to miasto pełne uroku, tętniące życiem i posiadające bogatą historię oraz wiele wartych zobaczenia zabytków. Jednym z nich jest most Tower Bridge przecinający rzekę Tamizę. Planując wycieczkę po stolicy Anglii nie można pominąć zwiedzenia Pałacu Buckingham, będącego największą na świecie siedzibą monarchów brytyjskich.


Ciekawym obiektem jest także Opactwo Westminsterskie, czyli kompleks budowli zlokalizowanych nad Tamizą. Stolica Wielkiej Brytanii obfituje w wiele wspaniałych budowli, doskonałym przykładem może być słynne Muzeum Morskie Greenwich, przez które przebiega południk 0. Nie można zapomnieć o jeszcze kilku niezwykle ważnych obiektach, które stały się symbolami Londynu. Jednym z nich jest dzwon Big Ben, należący do wieży zegarowej St. Stephen Tower. Drugi to największe na świecie koło widokowe London Eye. Podczas wizyty w Londynie warto się także wybrać na Trafalgar Square, czyli centralny plac miasta. Do ciekawostek można natomiast zaliczyć fakt, iż stolica Wielkiej Brytanii posiada najbardziej na świecie rozbudowaną sieć metra, która liczy aż 400 km. W roku 2012 Londyn był natomiast po raz trzeci organizatorem Igrzysk Olimpijskich.