jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Holandii


Położona w zachodniej części Europy Holandia to kraj, który swoją niezwykłą atmosferą i unikalnymi zabytkami przyciąga spragnionych relaksu i ciekawych świata turystów. Państwo słynie z wysokiego poziomu tolerancji, który objawia się m.in.: legalizacją środków odurzających, aborcji, eutanazji, prostytucji oraz związków homoseksualnych. Holandia jest monarchią konstytucyjną, a na jej terytorium mieści się wiele międzynarodowych instytucji i urzędów. W kraju znajdują się trzy międzynarodowe lotniska: Amsterdam Schipol, Eindhoven oraz Rotterdam.


Większości turystom Holandia kojarzy się przede wszystkim z wiatrakami, tulipanami, serem oraz nieodzownym tutaj, przyjaznym środowisku środkiem lokomocji - rowerem. Mieszkańcy tego państwa posiadają ponad 15000 km dróg rowerowych, a specjalnie dla jednośladów tworzone są piętrowe parkingi. Konstytucyjna stolica Holandii – Amsterdam pełna jest średniowiecznych zabytków, muzeów, starych kościołów oraz…kanałów, których znajduje się tutaj ponad 600. Z tego względu miasto często określa się mianem Wenecji Północy. Warto zaznaczyć, iż w 2010 roku kanały zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Miłośnicy sztuki powinni się wybrać do znanego na całym świecie Rijksmuseum, gromadzącego kolekcję dzieł najznakomitszych artystów, tworzących w okresie od XV- XIX wieku. Godnym zwiedzenia obiektem jest także Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud i Muzeum Stedelijk of Modern Art. Przebywając w Amsterdamie warto również zobaczyć Pałac Królewski, zlokalizowany przy Placu Dam. Do dnia dzisiejszego stanowi on siedzibę monarchy i okresowo udostępniony jest do zwiedzania. Kolejnym, godnym zobaczenia, holenderskim miastem jest, będąca siedzibą parlamentu, Haga. Do najważniejszych zabytków w jej obrębie należą: Sala Rycerska z XIII wieku – Ridderzall wraz z przepięknym, bajkowym dziedzińcem Binnenhof, cieszącym się ogromną popularnością. Pasjonaci sztuki powinni się zaś bezwzględnie udać do Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuits, zlokalizowanej we wniesionym w stylu klasycystycznym pałacu z połowy XVII wieku.


Jednym z symboli Holandii są sery. W miejscowości Alkmaar od kwietnia aż do września odbywa się znany targ, na którym kupić można różne gatunki tego produktu, m.in. jedne z najsmaczniejszych: Goudę i Edam. Alkmaar jest uroczą, malowniczo położoną miejscowością, która posiada zarówno niezwykłe obiekty kulturalne, jak również bogato rozwiniętą bazę rekreacyjną. Do symboli Holandii zaliczyć również można chodaki, które były kiedyś wykorzystywane przez farmerów, zaś niedawno zostały przez UE zatwierdzone jako obuwie robocze. Obecnie są dla turystów doskonałym materiałem na pamiątkę lub prezentem z wyjazdu.