jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Hamburga


Hamburg to położone w północnych Niemczech niesamowite miasto, zwane czasem najpiękniejszym na świecie. To miasto kontrastów, pełne urokliwych miejsc i przepychu. Każdy z zakątków Hamburga jest nieco inny. To ważne centrum przemysłowe, zwłaszcza w dziedzinie elektroniki, elektrotechniki, przetwórstwa ropy i przemysłu spożywczego. Około 8 km na północny zachód od centrum położone jest międzynarodowe lotnisko Hamburg-Fuhlsbüttel. A żeby dostać się do tego cudownego miasta wystarczy posiadanie dowodu osobistego.


Wiele tu nowoczesnych osiedli, które wkomponowane są w obszary leśne. Najbardziej rozpoznawalna budowlą sakralna zaś jest Kościół św. Michała. Wieża w owym kościele ma aż 132 m wysokości i długie schody prowadzące na nią, bowiem składają się one z 453 stopni. To także doskonałe miejsce widokowe, ponieważ ze szczytu widać całą panoramę miasta.


Między Deichtorhallen i Baumwall znajduje się portowa Dzielnica Spichlerzy Speicherstadt, która uważana jest za miejsce wyjątkowe. Wiele tu budynków starych, z gotyckimi wieżyczkami i fasadami, które mogą zainteresować.


Jeśli ktoś ma ochotę wybrać się na spacer malowniczymi uliczkami to pokocha dzielnicę Blankenese – dawną wioskę rybacką położoną bezpośrednio nad Łabą. Jest tu także ulica dworcowa, która sprawia wrażenie jakby była samodzielnym małym miasteczkiem mającym własny kościół, restauracje, sklepy, kawiarnie i targ, odbywający się co tydzień.


Na brzegu dopływu Łaby leży Alsterpark. Pełno tu zielenie, miejsc, po których można spacerować, relaksować się i odpoczywać. Można tu także wypożyczyć łódkę i popływać. Na zwiedzających czekają również inne atrakcje, takie jak ogród botaniczny, czy największy w Europie ogród japoński, lub też niesamowita oranżeria. Dla aktywnych pełno jest miejsc, w których można biegać, grać w piłkę, czy popływać. Na dzieci zaś czeka plac zabaw.


Hamburg to także miasto pełen muzeów, takich jak: Muzeum Sztuki i Rzemiosła (Museum für Kunst und Gewerbe), hamburskie PANOPTIKUM cieszące się opinią niezwykłego muzeum (będącym zarazem najstarszym i największym gabinetem figur woskowych w Niemczech) czy słynny Hamburg Dungeon.


Hamburg to także miasto musicali, tatrów i scen muzycznych. To tu tworzyli Handel i Mahler, jak również tutaj Gustav Gründgens stworzył niezapomnianą wersję "Fausta". Tu także grali znani na całym świecie Beatlesi. To wiele mówi o mieście i o tym, jaki panuje tu klimat. Hamburg bowiem jest jedyny w swoim rodzaju i na pewno warto go zobaczyć.