jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Gdańska


Zaliczany do Trójmiasta Gdańsk jest jedną z najstarszych metropolii na terenie naszego kraju. Liczne zabytki oraz przepiękny malowniczy port stanowią jego największe atuty, przyciągające turystów.


Ok. 10 km na zachód od miasta usytuowany jest międzynarodowy port lotniczy im. Lecha Wałęsy, do którego z łatwością dostać się można autobusem linii 110, łączącym lotnisko z dworcem PKP Gdańsk Wrzeszcz oraz autobusem linii 210 (B), który kursuje na trasie PKP Gdańsk Główny – lotnisko - PKP Gdańsk Główny. Osoby odbywające loty nocne lub poranne na port mogą również dotrzeć autobusem linii nocnej N3 (zatrzymuje się zarówno przy stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz, jak i Gdańsk Główny). Lotnisko świadczy wobec swoich pasażerów szereg usług dodatkowych, np. gastronomicznych.


Do najbardziej znanych barów, kawiarni i restauracji należą m.in.: Flying Bistro, Business Shark, So! Coffee i Press4you. Port im. Lecha Wałęsy posiada również cztery parkingi. Pierwszy z nich, „Kiss&Fly”, przeznaczony jest jedynie na krótki postój pojazdu. Osoby zostawiające na nim swoje auto nie muszą płacić za pierwsze 10 minut, zaś po przekroczeniu tego czasu należy uiścić zapłatę w wysokości 20 zł. Krótkoterminowy parking P2 znajduje się tuż obok „Kiss&Fly”. Nieopodal położony jest również średnioterminowy P3 oraz długoterminowy P4.


Na każdym z wymienionych parkingów, oprócz „Kiss&Fly” wyznaczone są specjalne miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Lotnisko w Gdańsku oferuje swoim pasażerom szeroki wachlarz połączeń do zagranicznych destynacji jak np.: Londyn, Amsterdam, Kopenhaga, Monachium, Berlin, Mediolan czy Paryż. Spędzając urlop w mieście warto przede wszystkim zwrócić uwagę na najstarszy w Europie dźwig portowy Żuraw, który stał się symbolem metropolii. Jednym z najważniejszych zabytków jest ponadto Kościół Mariacki. Mieści się w nim kopia dzieła Hansa Memlinga pt. „Sąd Ostateczny”. Oryginał znajduje się obecnie w Muzeum Narodowym w Gdańsku.


Zabytki Gdańska robią wrażenie

Niezapomnianych wrażeń może również dostarczyć spacer po Długim Targu, gdzie zlokalizowany jest ratusz; wzniesiony w stylu renesansowym Lwi Zamek oraz Dom Schumanów i Dom Ferberów. Chwilę odpoczynku zapewni natomiast przechadzka po Parku Oliwskim, który powstał w XVIII w., za sprawą opactwa cystersów Jacka Rybiańskiego. Usytuowana jest tutaj również przepiękna Katedra Oliwska. Miłośnicy historii powinni zaś udać się na półwysep Westerplatte. W okresie od 1926 – 1939 r. znajdowała się tu Wojskowa Składnica Tranzytowa. Dziś przyjrzeć się zaś można specjalnej wystawie „Westerplatte: kurort – bastion – symbol”.