jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Frankfurtu


Położony nad Menem Frankfurt posiada status miasta na prawach powiatu. Pod względem wielkości zajmuje piąte miejsce w Niemczech. Stanowi bardzo ważne centrum finansowe świata. Organizowanych jest tutaj także wiele wystaw. Co ciekawe Frankfurt podzielono administracyjnie na 46 dzielnic, są one jednak numerowane od 1 – 47, gdyż liczba 23 nie istnieje. Sieć komunikacyjna tego miasta jest mocno rozbudowana. Znajdują się tutaj dwa lotniska: port lotniczy Frankfurt oraz Frankfurt Hahn. Pierwsze z nich mieści się ok. 12 km na południowy zachód od centrum, zaś drugie oddalone jest od serca miasta aż o 130 km.


Frankfurt jest miastem nowoczesnym, gdzie organizowane są największe na świecie targi branżowe. Dzięki uczestnictwu w takim wydarzeniu zwiedzający mają okazję do zapoznania się z tendencjami rozwoju danej branży oraz najnowszą ofertą. Ciekawostką może być fakt, iż miasto zyskało miano Mainhattanu. Określenie stanowi kompilację niemieckiej nazwy rzeki Men oraz znajdującego się w Nowym Jorku Manhattanu. Frankfurt jest bowiem obecnie ośrodkiem, który posiada największą liczbę wieżowców na terenie całej Europy. Aż 10 z nich osiąga wysokość wyższą niż 150 metrów.


Przebywając w mieście warto zwrócić uwagę na Messetrum oraz Commerzbank Tower. Są to najwyższe budowle w państwach UE. Na skutek zniszczeń wojennych Frankfurt nie posiada obecnie zbyt wiele zabytków. Warto jednak przejść się po przepięknej starówce Römersberg, na której mieszczą się oryginalne kamienice zwane Ostzeile oraz ratusz Römer. Miłośnicy sztuki powinni zawitać do Niemieckiego Muzeum Architektury oraz Muzeum Sztuki Współczesnej.


Pragnący podążać śladami Goethego turyści mają zaś możliwość zwiedzenia domu i muzeum artysty, gdzie można bliżej zapoznać się z historią życia pisarza. Warto także zobaczyć gmach Starej Opery oraz zwiedzić kościół św. Bartłomieja, stanowiący doskonały przykład architektury gotyckiej. Obiekt nazywany jest także Katedrą Cesarską, gdyż w okresie od 1562 do 1792 roku był miejscem koronacji cesarzy. Podróżując po Frankfurcie latem można natomiast wziąć udział w, odbywających się w czerwcu oraz sierpniu, targach wina oraz różnorodnych festiwalach kulinarnych.