jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Edynburga


Enigmatyczny nastrój, urzekająca swoim pięknem przyroda i usytuowany na szczycie wygasłego wulkanu zamek. Edynburg zachwyca mnogością unikalnych w skali całego kraju zabytków oraz niepowtarzalnym szkockim klimatem…Miasto określane mianem „Paryża Północy” przyciąga każdego podróżnika, który pragnie spędzić czas przechadzając się jego uliczkami i odkrywać karty bogatej, intrygującej historii. Stolica Szkocji jest siódmym pod względem wielkości ośrodkiem na terenie Wielkiej Brytanii. Znajduje się tutaj międzynarodowy port lotniczy Turnhouse, zlokalizowany 13 km na zachód od centrum miasta.


Edynburg kojarzony jest przede wszystkim z malowniczo położonym na szczycie wulkanu zamkiem; pałacem Holyrood, stanowiącym w przeszłości królewską rezydencję oraz wszechogarniającą zielenią. Miasto kryje jednak w sobie wiele innych architektonicznych perełek i miejsc, które na długo zapadną w pamięć. Osoby pragnące zwiedzić zamek, a następnie udać się do pałacu i opactwa Holyrood powinny odbyć spacer zabytkową, najstarszą w Edynburgu ulicą Royal Mile, która przebiega przez starówkę. Znajduje się tutaj wiele kamieniczek, które osiągają aż do dziesięciu pięter wysokości, a z Wieży Widokowej można podziwiać roztaczającą się panoramę całego miasta.


Turystów poszukujących chwili spokoju i wytchnienia na łonie natury z pewnością zadowoli spacer po Królewskim Ogrodzie Botanicznym, który został założony w drugiej połowie XVII wieku. Ogród znajduje się na 28 ha ziemi i znany jest z największej na całym świecie hodowli rododendronów. Można tutaj zobaczyć wiele rzadkich gatunków roślin jak np.: drzewo palmowe z Zachodnich Indii, którego wiek szacowany jest na 200 lat oraz amazońskie lilie wodne. Zielony ogród tonie w kwiatach przez cały rok, na co wpływa łagodny szkocki klimat. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w okolicy obiektu mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin, co zostało upamiętnione poprzez umocowanie w tym miejscu specjalnej tablicy.


Miłośnicy historii, przebywając w Edynburgu powinni bezwzględnie wybrać się do usytuowanego w ekskluzywnym pałacu Szkockiego Muzeum Królewskiego, gdzie na własne oczy można obejrzeć prahistoryczne przedmioty pozostawione przez wikingów oraz rzymskich osadników. Atrakcją dla zwiedzających są także szachy wykonane z kości słoniowej, które pochodzą z wyspy Lewis oraz ceramika grecka, egipskie mumie i wiele innych. Pasjonaci sztuki i kultury z pewnością na długo zapamiętają zaś wizytę w Szkockiej Galerii Narodowej oraz Szkockiej Narodowej Galerii Portretu. Warto zaznaczyć, iż co roku, pod koniec sierpnia odbywa się w Edynburgu znany festiwal teatralny, który składa się z siedmiu odrębnych tematycznie festiwali. Można wtedy podziwiać pokazy grup aktorskich, mimów oraz cyrkowców, którzy występują nawet na ulicach. Impreza jest dużą atrakcją dla turystów, którzy przybywają tutaj z różnych zakątków świata.