jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Dusseldorfu


Położony w zachodnich Niemczech Düsseldorf jest stolicą kraju związkowego Nadrenia – Północna Westfalia. Miasto zlokalizowane jest w bezpośrednim otoczeniu przemysłowego Zagłębia Ruhry i stanowi jeden z największych ośrodków gospodarczych oraz kulturowych, na terenie kraju. W Düsseldorfie mieści się międzynarodowe lotnisko Flughafen Düsseldorf GmbH, które oddalone jest o 9 km od centrum miejscowości.


To nowoczesne biznesowe miasto obfituje w wiele wartych zobaczenia zabytków jak np. wybudowany w 1016 roku Kaiserswerth, będący w przeszłości siedzibą cesarza. Obiekt został zniszczony podczas wojny francusko – hiszpańskiej, mającej miejsce w XII wieku. Budowlą, która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych jest również licząca ponad 230 metrów wysokości Wieża Nadreńska. Na jej szczycie znajduje się restauracja, skąd można podziwiać niezapomnianą panoramę Düsseldorfu. Ciekawostkę może zaś stanowić fakt, iż obiekt jest największym zegarem decymalnym na świecie.


Kolejnym interesującym zabytkiem, do którego warto się wybrać podczas pobytu w stolicy Nadreni – Północnej Westfalii, jest pałac Benrath. Został on wzniesiony w XVIII wieku według projektu Nicolasa de Pigage. Obiekt wybudowano w stylu barokowym. W jego wnętrzu utworzono muzeum, zaś nieopodal mieści się ogromny park.


Niezapomniane wrażenia może także przynieść spacer, po wzniesionym w pierwszej połowie XIX wieku, Bulwarze Königsallee, czyli Alei Królewskiej. Warto zaznaczyć, iż w przeszłości teren ten nazywany był Aleją Kasztanową, z uwagi na liczne kasztanowce znajdujące się w jego obrębie. Obecnie zaś obiekt zyskał miano „bulwaru luksusu”, gdyż zlokalizowanych jest tutaj wiele ekskluzywnych kawiarni i salonów mody, jak np.: Chanel, Prada, Armani itp. Düsseldorf słynie także z najnowocześniejszej dzielnicy Medienhafen. Mieści się tutaj wiele biur oraz luksusowych restauracji. Budynki w tej części miasta są unikatowe pod względem architektonicznym i świadczą o bogactwie miasta.


Düsseldorf może zaintrygować turystów swoim nietypowym charakterem, ekskluzywnymi obiektami oraz zabytkami świadczącymi o bogatej historii tego potężnego przemysłowego ośrodka.