jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Dublina


Dublin to największe miasto Irlandii i zarazem jej stolica. Jest położone w prowincji Leinster na wschodnim wybrzeżu Irlandii nad Morzem Irlandzkim. Znajduje się ono u ujścia rzeki Liffey, która dzieli miasto na dwie części. Jedna część jest bardziej nowoczesna i zamożna - Southside a druga nico mniej – Northside. W mieście znajduje się port lotniczy oraz wiele muzeów i galerii.


Atmosfera tego miasta jest jedyna w swoim rodzaju, i choć nie zachowało się tutaj wiele zabytków, te które zostały warte są obejrzenia. Jednym z nich jest niewątpliwie Zamek Dubliński wybudowany przez Normanów w XIII wieku. Niedaleko zamku zaś znajduje się katedra Christchurch, też wiekowa, ponieważ pochodząca z 1172 roku. To jak wygląda dzisiaj zawdzięcza się renowacji dokonanej z końcem XX wieku. Dla zwiedzających za pobraniem opłaty jest udostępniana także katedra św. Patryka.


Na prawym brzegu Liffey znajduje się Muzeum Narodowe, które w swoim składzie posiada wiele cennych dzieł sztuki oraz godnych uwagi zabytków. Zarówno muzeum jak i Biblioteka Narodowa pochodzą z epoki wiktoriańskiej, co również stanowi o ich nietuzinkowości.

Spacerując po stolicy Irlandii warto zawitać do największego ogrodzonego parku miejskiego – Phoenix Park. To tutaj znajduje się miejskie zoo, tereny sportowe, czy takie centra jak rezydencja prezydenta kraju, czy rezydencja ambasadora Stanów Zjednoczonych.


Dublin to mieszanka wpływów: celtyckiego, brytyjskiego i normańskiego. Miasto to posiada jedyną w swoim rodzaju architekturę. Trinity College to najsłynniejsza irlandzka uczelnia, a której można zobaczyć pomniki Olivera Goldsmitha oraz Edmunda Burke'a. Warto też zajrzeć do prawdziwiej irlandzkiej herbaciarni i odpocząć chwilę w Bewley's Oriental Cafe. Inne tego typu perełki są na ulicach Temple Bar oraz Essex Street. To brukowane uliczki pełne urokliwych pubów i klubów. Niejednokrotnie wydobywa się z nich muzyka country, a czasem stare celtyckie melodie. Najstarszy z irlandzkich pubów to Brazen Head i liczy aż 800 lat. W browarze Guinnessa zaś czeka najsłynniejsze piwo na świecie.

Jeśli ktoś interesuje się horrorem, lub po prostu lubi mocniejsze wrażenia z zainteresowaniem może wkroczyć do Kościoła św. Michała, w którego murach można odnaleźć dobrze zachowane, zmumifikowane zwłoki.


Poza granicami miasta znajdują się kąpieliska takie jak Dollymount Strand, Howth czy Dun Laoghaire. Tutaj także, na brzegach oraz wysepkach Zatoki Dublińskiej można obserwować arktyczne ptactwo, które zresztą zwabia wielu wielbicieli tych zwierząt. Jak widać Dublin ma w sobie wiele do odkrycia i nieustannie czymś zaskakuje. James Joyce pisząc „Ulissesa” starał się uchwycić to „coś”, co tkwi w tym mieście i czyni jest tak bardzo odmiennym od innych znanych metropolii.