jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Dubaju

Tanie loty do Dubaju


Dubaj to jedno z miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które przyciąga turystów z całego świata przez ambitne projekty budowlane, rekordy Guinnesa czy imprezy sportowe. Miasto to jest także stolicą emiratu Dubaj. 5 km na południe od Dubaju znajduje się międzynarodowy port lotniczy. By tu się dostać należy posiadać wizę.


Będąc w Dubaju warto zobaczyć najwyższy na świecie hotel – Burdj al-Arab. Posiada on aż siedem gwiazdek. Wewnątrz są jedynie apartamenty, a wiele ozdób i sprzętów jest ze złota. Standardem jest także to, że osobisty lokaj przysługuje każdemu gościowi, poza tym można zażądać również osobistego kucharza, samochód z kierowcą, czy dodatkową ochronę. Dla miłośników tenisa przygotowano także specjalny kort znajdujący się niemal na szczycie budynku.


Najwyższą budowla stojąca na świecie jest zaś Wieża Dubajska – Burj Dubai. Jej budowa zaczęła się w 2005 roku a skończono ją w 2009. Burj Dubai ma aż 828 metrów wysokości.


W Dubaju można zobaczyć także bliźniacze wieże, które są symbolem tego niezwykłego miasta. To Emirates Office Tower i Emirates Towers Hotel. Wokół nich znajdują się jeziora, wodospady, parking na aż 1 800 samochodów oraz publiczne miejsca przeznaczone do tego, by usiąść i odpocząć.


U wybrzeży miasta, na dnie szlifu zaś znajdują się trzy największe sztuczne wyspy na świecie. Ich kształty są finezyjne, ponieważ przedstawiają palmy, dookoła zaś jest falochron, który oddziela wyspy od wód Zatoki Perskiej. Nazwy owych trzech wysp to: Palma Jumeirah, Palma Jebel Ali oraz Palma Deirah.


Pierwsza z nich posiada jedenaście wieżowców zawierających hotele i apartamenty. Ma ona wymiary 5x5 km, a zaczęto ją usypywać w 2001 roku.


Palma Jebel miała być centrum wypoczynkowym, jest tu wiele „domów na wodzie”, luksusowych i pięknych. Są one połączone ze sobą pomostem, który układa się w napis wiersza szejka Muhammada ibn Raszida al Maktuma. Ostatnia wyspa zaś jest największa ze wszystkich.


Dla ciekawych historii i sztuki są niewątpliwie Muzea Dubajskie. Bardzo okazało są Gold oraz Diamond Park Museum, można w nich zobaczyć niesamowite indyjskie i arabskie klejnoty, poznać ich historię oraz tradycyjny sposób ich produkcji. Na temat samego kraju zaś wiele można dowiedzieć się w Muzeum Dubaju, który znajduje się w historycznej twierdzy z XIX wieku.