jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Barcelony


Położona w północno wschodniej Hiszpanii Barcelona jest stolicą wspólnoty autonomicznej Katalonii. To drugie co do wielkości miasto w państwie, które co roku przyciąga turystów spragnionych słońca i urzekających, egzotycznych widoków. Barcelona stanowi obecnie jeden z głównych ośrodków gospodarczych i kulturalnych w kraju. Mieści się tutaj wiele niezwykle cennych i unikatowych na skalę światową zabytków. Miasto jest także swoistą mozaiką narodowościową. Warto zaznaczyć, iż Katalończycy stanowią grupę odrębną kulturowo od reszty kraju i od lat walczą o całkowitą autonomię, pragnąc na stałe odłączyć się od Hiszpanii. Barcelona jest dobrze rozwinięta pod względem komunikacyjnym. Znajdują się tutaj dwa międzynarodowe porty lotnicze: oddalone o 10 km od miasta lotnisko Barcelona oraz Barcelona Girona, która mieści się 80 km od stolicy Katalonii i do której najczęściej skierowane są tanie loty.


Piaszczyste plaże, lazurowa woda i rajskie widoki…to nie wszystko czym zachwycić może położone na Costa Brava miasto. Jego symbolem bez wątpienia stała się bazylika Sagrada Familia, której budowę rozpoczęto wg projektu znanego hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego, w roku 1882. Obiekt miał w założeniu przypominać wielki organizm, jednak jego budowa nie została ukończona do dnia dzisiejszego, ze względu na unikalność architektonicznych detali. W 1926 roku Gaudi zmarł, wpadając pod nadjeżdżający omnibus, zaś jego projekty zostały spalone podczas hiszpańskiej wojny domowej. Pragnący podziwiać niezwykła panoramę miasta turyści mogą wejść lub wjechać windą na jedną z wież. Barcelona to także miasto, w którym wiele atrakcji i niesamowitych wrażeń czeka na miłośników piłki nożnej. W stolicy Katalonii mieści się bowiem znany stadion Camp Nou, będący miejscem rozgrywek najlepszego hiszpańskiego klubu – FC Barcelony. W jego budynkach znajduje się muzeum zawierające kolekcję klubowych trofeów. Przebywając w mieście warto także zobaczyć sławne wzgórze Montjuic, na którym mieściła się kiedyś forteca wykorzystywana jako więzienie. Było to miejsce wielu egzekucji, a do czasów generała Franco przetrzymywano tam więźniów politycznych. W roku 1929 na wzgórzu wybudowano Stadion Olimpijski, a siedem lat później rozegrały się tutaj Igrzyska. W pobliżu Montjuic przez kilka sezonów organizowano również wyścigi samochodowe Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii.

Turyści pragnący podziwiać nietypowe pod względem architektonicznym budowle powinni się udać na skrzyżowanie ulic Passeig de Grácia i Provença, gdzie zlokalizowany jest oryginalny budynek Casa Mila zaprojektowany przez Gaudiego dla przedsiębiorcy Pere Mila. Obiekt wzniesiony został z kamienia, jednak wyglądem przypomina glinianą konstrukcję.