jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Bangkoku


Położony w Tajlandii Bangkok jest stolicą i zarazem największym miastem w państwie. To także jedna z najdynamiczniej rozwijających się miejscowości w południowo wschodniej Azji. Co ciekawe według danych oszacowanych przez Światową Organizację Meteorologiczną Bangkok stanowi również najgorętsze miejsce na całym świecie. Znajduje się tu zarówno siedziba administracji, rządu, jak i rodziny królewskiej. W Bangkoku mieszczą się dwa międzynarodowe lotniska: Suvarnabhumi zlokalizowane 25 km na wschód od centrum oraz Don Luang położone 24 km na północ od miasta.


Co roku do stolicy Tajlandii przybywają pragnący poznać smak niezwykłej przygody turyści. Miasto oferuje moc niezapomnianych wrażeń i kusi przepięknymi, zabytkowymi budowlami świadczącymi o bogatej kulturze i historii. Jednym z symboli Bangkoku jest z całą pewnością Wielki Pałac, położony w centrum Starego Miasta Królewskiego, który został wzniesiony przez króla Ramę I w 1782 roku. Obiekt stanowił rezydencję królów w latach 1782-1946 . Obecnie turyści pragnący podziwiać jego zdumiewającą architekturę oraz wnętrza mogą wejść jedynie do kilku sal i pokoi, jak np. Sala Tronowa lub Sala Amarinda.


Kolejnym znakiem rozpoznawczym Bangkoku jest popularna wśród podróżnych z całego świata Świątynia Szmaragdowego Buddy, stanowiąca najważniejsze miejsce kultu wśród wyznawców buddyzmu. Jej budowa została rozpoczęta w 1782 roku, również na rozkaz króla Ramy I. Posadzka znajdująca się w obiekcie składa się w całości z wielu srebrnych płytek, natomiast na ścianach można zaobserwować malowidła przedstawiające historię królów oraz Buddy. W mieszczącej się tutaj bibliotece znajdują się najcenniejsze manuskrypty religijne. Do ważniejszych zabytków sakralnych na terenie miasta zalicza się również: świątynię Wat Arun, której nazwa wywodzi się od imienia Aruny – hinduskiego bóstwa świtu. Obiekt składa się z głównego prangu oraz czterech wież. Jej ściany ozdobione są potłuczoną chińską porcelaną. Przebywając w Bangkoku warto także zajrzeć do świątyni Wat Pho – jednej z najstarszych i największych w mieście. Wewnątrz budowli znajduje się posąg Buddy, liczący aż 15 metrów wysokości i 46 metrów szerokości. Nie można także zapomnieć o świątyni Wat Traimit usytuowanej w podwórzu, która stanowi idealny przykład bogatej tajskiej sztuki i architektury.