jesteśmy dostępni


Szukaj promocji

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Linie lotnicze
Kraj docelowy
Data podróży

Wybrane promocje

Brak promocji o wybranych parametrach

Informacje

Tanie loty do Australii

Tanie loty do Australii


Położona na półkuli południowej Australia to jedyne na świecie państwo-kontynent. Pełna nazwa kraju to Związek Australijski, w którego skład wchodzi także znajdująca się na południe od Australii Tasmania oraz inne małe wysepki zlokalizowane na Oceanie Indyjskim oraz Spokojnym.


Do najważniejszych portów lotniczych na jej terenie należy zaliczyć przede wszystkim: lotnisko w Canberrze, Sydney (Kingsford Smith International Airport), Melbourne (Tullamarine Airport), Adelajdzie i Perth. Australia kojarzona jest przede wszystkim z przepiękną, nowoczesną i oryginalnie zaprojektowaną operą w Sydney; miastem Melbourne, gdzie osiedliła się największa grupa polonijna w kraju; a także dziką naturą, parkami narodowymi i bogatą fauną, wśród której wyróżnić warto chociażby: kangury, jaszczury i misie koala. Przebywając w Australii warto przede wszystkim udać się do wspomnianego wcześniej Sydney, zachwycającego nowoczesną dzielnicą biznesową Central Business District; przystanią promową Circula Quay, przy której znajduje się słynna opera z charakterystycznym gmachem w kształcie żagli oraz potężny most; a także wiktoriańską dzielnicą Paddington.


Osoby szukające chwili relaksu i spokoju mogą się zaś udać do Darling Harbour, czyli centrum rozrywkowego, gdzie zlokalizowane są liczne restauracje, chiński ogród oraz wspaniałe akwarium morskie. Warto również wybrać się do Taronga Zoo, które gromadzi wszystkie występujące w tej części świata gatunki zwierząt, jak np.: kangury, strusie emu czy misie koala. Kolejnym miastem, jak magnes przyciągającym turystów, jest Melbourne. Jego symbolem stały się m.in. słynne budowle Eureka Tower i Rialto Tower. Wielką atrakcją miasta jest także Budynek Wystawy Królewskiej w Ogrodach Carlton. To jeden z najstarszych na naszym globie pawilonów wystawowych. Wybudowany został w 1880 r., a jego kopuła stanowi odzwierciedlenie kopuły katedry Santa Maria del Fiore we Florencji. W 1901 r. nastąpiło tutaj otwarcie pierwszego parlamentu Australii, zaś dziś organizowane są różne imprezy oraz wystawy. Warto dodać, iż budowla została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Dla zaczerpnięcia chwili relaksu można zaś udać się do dzielnicy portowej Docklands, gdzie znajdują się zabytkowe magazyny i żurawie portowe. Niezwykłą i pełną wrażeń przygodą będzie też zwiedzenie okolic Melbourne. Jadąc ulicą Great Ocean Road przyjrzeć się można tzw. Dwunastu Apostołom, czyli kompleksowi skalnych kolumn, wyrastających z morza, tuż przy Parku Narodowym Port Campbell. Na północ od Melbourne znajduje się zaś słynna Wisząca Skała. Podczas urlopu w Australii warto także zwiedzić jej stolicę – Canberrę. Do najważniejszych zabytków metropolii zalicza się przede wszystkim: gmach parlamentu, Mauzoleum Pamięci Narodowej, obserwatorium astronomiczne Mount Stromlo, katedrę św. Krzysztofa oraz Australijską Galerię Narodową.