jesteśmy dostępni


Pomoc

Tanie linie lotnicze


Cechy Charakterystyczne lotów obsługiwanych przez tanie linie lotnicze

  • Połączenia zazwyczaj trasach średniodystansowych.
  • Pasażer dokonuje samodzielnej odprawy biletowej przez internet.
  • Cena przelotu nie obejmuje (zazwyczaj) cateringu na pokładzie samolotu. Płacimy wyłącznie za przelot.
  • Obowiązuje zasada: im bliżej terminu wylotu tym bilety są droższe.
  • Tanie linie lotnicze nie sprzedają biletów łączonych. Jakiekolwiek przesiadki pasażer dokonuje na własne ryzyko.
  • W razie odwołania lotu pasażerowie zabierani są następnym samolotem tego samego przewoźnika (w miarę dostępności miejsc) lub proponowany jest zwrot uiszczonej zapłaty za bilet.

Dlaczego tanie linie lotnicze są takie tanie?

  • Brak bezpłatnych posiłków na pokładach samolotów.
  • Płatne dodatkowe usługi, np.: bagaż rejestrowany, pierwszeństwo wejścia, wybór miejsca, odprawa lotniskowa itp
  • Brak biur obsługi klienta.
  • Obsługują mniejsze lotniska stosujące niższe opłaty lotniskowe, niejednokrotnie znacznie bardziej oddalone od centrum miasta niż lotnisko główne, na którym lądują samoloty linii regularnych.

Kiedy warto skorzystać z taniego przelotu?

Jeżeli możemy zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem, tak żeby trafić na najniższą pulę biletów. I kiedy ewentualne opóźnienie wylotu nie będzie stanowiło zbyt dużego problemu.

 

Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim jak daleko znajduje się lotnisko, na którym lądują linie lotnicze, od centrum oraz ile kosztuje przejazd do centrum. Informacja Warszawa - Londyn, wcale nie oznacza, ze samolot wyląduje w Londynie - należy zwrócić uwagę na dokładną na nazwę lotniska.

Tanie Linie Lotnicze zwykle korzystają z lotnisk oddalonych o około 70 - 100 km od centrum. Zdarza się, że lotnisko jest to samo, co dla regularnych przewoźników lub jest położone w pobliżu - różni się tylko standardem i odległością wyjeść (gate) od głównego holu lotniska.

 

Zamówienie przelotu w systemie Aero.pl

W celu zakupu biletów lotniczych poprzez Aero.pl, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki umieszczonej na stronie głównej lub z wyszukiwarki zaawansowanej (www.aero.pl) lub zadzwonić do naszych Doradców Aero.pl pod numer 0 801 470 502 lub 71 371 50 50.

W celu dokonania transakcji przez Internet należy mieć przygotowaną kartę kredytową. Zakupiony biletu na tanią linię lotniczą nie podlega zwrotowi, a karta kredytowa jest obciążana automatycznie.

Należy pamiętać, iż ceny podawane przez tanie linie ulegają częstszej zmianie i mogą być gwarantowane tylko na daną chwilę.