jesteśmy dostępni


Belgrade Nikola Tesla Airport

Kraj
Serbia
Miasto
Belgrad
Liczba terminali
2
Adres
Belgrade Nikola Tesla Airport, 11180 Beograd 59, Republic of Serbia
Telefon
+381 (0)11 209 4444
WiFi/Internet
Przechowalnia bagażu
Transport publiczny
Podstawowym środkiem komunikacji pomiędzy portem lotniczym, a centrum miasta są autobusy operowane przez dwie korporacje.
1. Public Transport Company Line 72 - przejazd na trasie lotnisko - Zeleni Venac. Autobusy w stronę miasta kursują od 5:20 rano do północy w odstępach 30 minutowych. Pierwszy autobus w kierunku portu lotniczego odjeżdża o 4:40 rano, a ostatni o 23:40 wieczorem. Przybliżony czas podróży to 30 - 40 minut, a bilet kosztuje 100 dinarów.
2. Przejazdy na trasie Belgrade "Nikola Tesla" Airport - Slavija Square oferuje Jat Airways. Autobusy tego przewoźnika kursują z lotniska od godziny 7:00 do 22:00, a z centrum w godzinach 5:00 - 21:00. Bilety dostępne wyłącznie w autobusie.
Alternatywną forma transportu są taksówki. Na starcie pobierana jest opłata w wysokości 129 dinarów. Ceny za kilometr są zróżnicowane w zależności od pory dnia i wynoszą od 49 do 98 dinarów, a godzinny postój taksówki to koszt 600 dinarów.
Wszelkie szczegóły znajdziecie Państwo pod adresem: http://www.airport-belgrade.co.yu/passengers/to_and_from_the_airport/transportation.106.html
Parking
Port lotniczy w Belgradzie dysponuje 521 miejscami na parkingu wielopoziomowym, oraz 637 miejscami na dwóch parkingach znajdujących się bezpośrednio przy wejściu do terminali. http://www.airport-belgrade.co.yu/passengers/airport_map/parking_and_access_roads_map.245.html
Obsługiwane linie lotnicze
Aeroflot, Air France, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Czech Airlines, Germanwings, Jat Airways, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Montenegro Airlines, Swiss International Air Lines, Tunisair, Turkish Airlines.
Wynajem samochodów
Na terenie portu lotniczego swoje usługi oferuje wiele wypożyczalni samochodów. Swoje przedstawicielstwa maja tu wszystkie międzynarodowe wypożyczalnie takie jak Avis, Europcar czy Hertz, ale można skorzystać z usług lokalnych firm, które często oferują korzystniejsze stawki.
  • AVIS
  • Hertz
  • Europcar
  • SIXT Rent a Car
Baza hotelowa
Baza noclegowa w pobliżu lotniska nie jest dobrze rozwinięta. Najbliższym obiektem noclegowym jest oddalona o 4 kilometry Villa Mondo oferująca noclegi w spokojnej okolicy za bardzo przystępne ceny. Około 6 kilometrów od portu lotniczego znajdują się 2 obiekty noclegowe: stylowa Villa Gepetto oraz nowoczesny 3 gwiazdkowy obiekt Hotel Oasis. Pozostałe hotele znajdują się już w centrum miasta.
Sklepy i restauracje
Zarówno na Terminalu 1, jak i Terminal 2 bez problemu można zjeść posiłek czy zrobić zakupy. Poza barami oferującymi przekąski, znajdują się tu także restauracje, gdzie można zjeść całkiem wykwintny posiłek. Zakupy można zrobić w sklepach znajdujących się na terminalach lub na strefie bezcłowej. Swoje przedstawicielstwa mają tu banki, poczta, bez problemu wymienimy pieniądze w kantorze czy wyciągniemy z bankomatu.