jesteśmy dostępni


Swiss

Kod linii lotniczej:
LX
Program lojalnościowy – indywidualny:
Miles & More
Program lojalnściowy – biznesowy:
PartnerPlusBenefit
Logo:
Informacje o linii lotniczej:

Linie lotnicze Swiss


Międzynarodowe linie lotnicze Swiss, są narodowym przewoźnikiem Szwajcarii i jako największa linia lotnicza w tym alpejskim kraju, łączą Zurych, Genewę i Bazyleę z największymi portami lotniczymi na świecie. Z Warszawy można bezpośrednio dolecieć właśnie do Zurychu, Genewy i Bazylei.


Flota: Airbus A319 (7), Airbus A320 (20), Airbus A321 (7), Airbus A330-200 (2), Airbus A330-300 (10), Airbus A340-300 (15), Avro RJ100 (20)

Liczba samolotów: 81
Liczba przewożonych pasażerów przez rok: ok 13 000 000
Liczba destynacji: 72 w 39 krajach
Dzienna liczba lotów: 374

Linia lotnicza Swiss należy do koncernu Lufthansy i programu partnerskiego Star Alliance. Jako szwajcarski przewoźnik, linia kładzie duży nacisk na punktualność, bezpieczeństwo i "przyjaźń" na pokładzie. Liniami Swiss można dolecieć do większości stolic europejskich, jak również do San Francisco, Los Angeles, Chicago, Miami, New York, Montreal i Boston w Ameryce Północnej, Sao Paolo w Ameryce Południowej.

Swiss coraz większą uwagę przykłada do kontynentu afrykańskiego, gdzie regularnie operuje do Kairu, Johannesburga, Dar Es Salaam, Nairobi, Douali i Yaounde. Swiss, dzięki swojemu serwisowi i obsłudze zdobywa regularnie szereg nagród i wyróżnień, tak jak przyznana w lutym 2011 nagroda dla najlepszej, krótkodystansowej linii lotniczej wg magazynu ReiseBlick., a wizja, którą rozpisali dyrektorzy Swissa "Chcemy zostać najlepszą linią lotniczą na świecie" staje się powoli faktem.

Odprawa – opis:
Odprawa od 23h do 1h przed wylotem
Odprawa – link: