jesteśmy dostępni


KLM Airlines

Kod linii lotniczej:
KL
Program lojalnościowy – indywidualny:
Flying Club
Program lojalnściowy – biznesowy:
Logo:
Informacje o linii lotniczej:
K.L.M. to holenderskie linie lotnicze, które powstały w 1919 roku, a swoją główną siedzibę mają w Amsterdamie. Są to jedne z najbardziej znanych linii lotniczych na świecie, a także jedne z największych i najstarszych. Pierwsze loty odbyły się pomiędzy Amsterdamem i Londynem w 1920 roku. Początkowo linie K.L.M. latały pomiędzy miastami europejskimi, ale już w 1924 roku zaczęły się także rejsy międzykontynentalne., a 10 lat później odbył się pierwszy lot transatlantycki z Amsterdamu do Curacao na Karaibach. Przerwę w działalności linii lotniczych wymusiła II wojna światowa. Jednak tuż po jej zakończeniu, w 1945 roku rozpoczęły się ponownie loty linii K.L.M., najpierw krajowe a później europejskie i pozaeuropejskie. Od początku lat 60. te holenderskie linie lotnicze zaczęły sukcesywanie wymieniac swoja flotę lotniczą, włączając do jej składu samoloty odrzutowe. Pod koniec lat 80. linie KLM nabyły 20% udziałów w amerykańskiej linii lotniczej Northwest Airlines. Zakup tych udziałów był pierwszym krokiem do stworzenia ogólnoświatowej siatki połączeń. W 2004 roku KLM dołączył do sojuszu lotniczego Skyteam a także połaczył swoje siły z francuskim przewoźnikiem Air France tworząc jedną firmę. Mimo to każda z tych linii przewozi Pasażerów pod swoimi barwami.

Aktualnie linie lotnicze K.L.M. oferują połączenia do ponad 120 destynacji w 60 krajach w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce Północnej i Południowej, a w połączeniu z liniami będącymi również w sojuszu SkyTeam Pasażerowie mają do dyspozycji ponad 900 miejsc, do których można polecieć.

Flota K.L.M. składa się z ponad 100 maszyn typu Airbus, Boeing 737, 747, 777, McDonnell Douglas MD-11, Embraer 190, oraz Fokker 100, 50.
Odprawa – opis:
Odprawa od 24h do 1h przed wylotem
Odprawa – link: