jesteśmy dostępni


Eurolot

Kod linii lotniczej:
K2
Program lojalnościowy – indywidualny:
Program lojalnściowy – biznesowy:
Logo:
Informacje o linii lotniczej:

Linie lotnicze Eurolot

Eurolot to polskie tanie linie lotnicze, które zostały założone w 1996 roku. Siedziba przewoźnika mieści się na lotnisku Okęcie w Warszawie. Regularne rejsy linie zaczęły obsługiwać w 1997 roku i były to jedynie podróże krajowe.

Maszynami początkowo wykorzystywanymi do obsługi tras na terenie Polski były: ATR42-300 oraz ATR72-202. W 1998 roku Eurolot stał się członkiem Stowarzyszenia Europejskich Regionalnych Linii Lotniczych (ERA). Obecnie operator oferuje bogatą sieć połączeń krajowych oraz loty międzynarodowe. Trasami krajowymi są m.in.: Poznań-Kraków, Wrocław-Gdańsk, Katowice-Gdańsk. Od 2012 roku linie sprzedają bilety lotnicze na 16 kierunków zagranicznych do takich miast jak np.: Zurych, Amsterdam, Lwów, Hamburg, Split, Florencja, Poprad i Zadar.

Wyloty z Polski oferują: port lotniczy Katowice, port lotniczy Kraków, port lotniczy w Gdańsku, port lotniczy w Rzeszowie, port lotniczy w Poznaniu, port lotniczy we Wrocławiu, port lotniczy Szczecin i największe lotnisko w Warszawie. Warto zaznaczyć, iż latem obowiązuje inny rozkład lotów niż zimą. Flota przewoźnika składa się z samolotów typu: ATR42-500 oraz ATR72-202. Operator posiada także Embraery 175, które służą do obsługiwania połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT. Linie Eurolot posiadają również swój Ośrodek Szkolenia Pilotów, w którym kształcona jest kadra nie tylko z Polski, lecz także z innych państw europejskich.

Operator daje podróżnym możliwość skorzystania z trzech taryf: Flex, Eurolot oraz taryfy ekonomicznej. Wykupując bilet w taryfie Flex można bez uiszczania żadnych dodatkowych opłat zmienić imię i nazwisko, jak również datę wylotu i przylotu. Posiadacze taryfy Eurolot mogą bezpłatnie dokonać zmiany daty oraz godziny podróży do 24 h przed lotem. Wykupienie taryfy ekonomicznej jest natomiast dobrą opcją dla osób, które nie planują wprowadzać żadnych zmian. Jest to najtańszy rodzaj biletu. We wszystkich taryfach w cenę biletu wliczone są napoje oraz posiłek. Bagaż podręczny może natomiast ważyć do 6 kg, a rejestrowany do 20 kg. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą liczyć na zniżkę w wysokości 50% ceny biletu, zaś maluchy do 2 roku życia podróżują za darmo.

Odprawa – opis:
Odprawa od 24h do 1h
Odprawa – link: