jesteśmy dostępni


Condor Flugdienst

Kod linii lotniczej:
DE
Program lojalnościowy – indywidualny:
Program lojalnściowy – biznesowy:
Logo:
Informacje o linii lotniczej:
Condor Flugdienst GmbH-DE
Fakty i liczby:
  • strona internetowa: www.condor.com
  • liczba destynacji: ponad 70 w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach
  • typy samolotów: B767-300ER, B757-300, A320-200
  • główna baza: Frankfurt
  • liczba pracowników: 2200


Condor, linia czarterowa z grupy Thomas Cook AG została założona w 1955 roku jako Deutsche Flugdienst GmbH przez czterech partnerów. Bazą zostaje Frankfurt a flota składa się z trzech dwusilnikowych samolotów śmigłowych Vickers Viking produkcji brytyjskiej , każdy z 36 miejscami.

Pierwsze destylacje turystyczne to Majorka i Teneryfa, dziesięć lat później Condor zaczął wykonywać pierwsze loty długodystansowe do Tajlandii, Sri Lanki i Republiki Dominikany. W 1961 linia zmieniła nazwę na aktualną. W 1971 roku linia zaczyna wykonywać loty samolotem Boeing 747 (tzw. jumbo jetem), w 1973 roku zostaje uznana za wiodącą na świecie wakacyjną linię lotniczą.

W 1989 łacznie z Turkish Airlines ufundowała linię SunExpress, w tym samym roku linia zaczyna oferować na rynku oprócz lotów czarterowych sprzedaż miejsc w samolotach bezpośrednio klientom indywidualnym. Jest pierwszą turystyczną linią lotniczą, która wprowadza odrębną bardziej komfortową klasę na pokładach swoich samolotów "Condor Comfort Class" i tworzy nowe standardy jakości.
Odprawa – opis:
Odprawa – link: