jesteśmy dostępni


British Airways

Kod linii lotniczej:
BA
Program lojalnościowy – indywidualny:
Executive Club
Program lojalnściowy – biznesowy:
Logo:
Informacje o linii lotniczej:

Linie lotnicze British Airways


Brytyjskie linie lotnicze zostały założone w 1919 roku i należą do najdłużej istniejących i największych towarzystw lotniczych na świecie. Ich siedziba to lotnisko Londyn Heathrow. Na początku przewoźnik działał jako Aircraft Transport and Travel Limited. Dopiero w 1973 roku operator zaczął funkcjonować pod nazwą British Airways. W 1987 roku linie sprywatyzowano i wprowadzono na giełdę. W latach 90 były jednymi z najbardziej rentownych na świecie. Na terytorium naszego państwa maszyny British Airways lądowały już przed II wojną światową. W 1985 roku odbył się pierwszy pasażerski rejsowy lot z Warszawy do Londynu.


Oddział British Airways w Polsce jest od 1998 roku przedstawicielem linii Quantas w naszym kraju. Od 2003 roku są natomiast sprzedawane bilety na rejsy łączone w kierunkach Warszawa-Londyn oraz Londyn-Warszawa. W skład floty British Airways wchodzi 289 samolotów typu: Boeing 747, Boeing 777, Boeing 767, Boeing 757, Airbus A319/320/321s, Boeing 737 i mniejsze samoloty przeznaczone na trasy regionalne. Linie są członkiem aliansu OneWorld i dzięki temu oferują loty na sześciuset trasach w 132 państwach, na wszystkich kontynentach.


Z Polski bezpośrednie połączenia lotnicze samolotami przewoźnika obywają się z portu w Warszawie do Londynu Heathrow. British Airways stworzyły nową strukturę cenową na trasach w Europie, która jest konkurencyjna w stosunku do tanich linii lotniczych. Operator jako pierwsze linie w Polsce zrezygnował z Sunday Rule, czyli konieczności spędzenia przez pasażerów nocy z soboty na niedzielę w miejscu docelowym. Również ceny połączeń do stolicy Wielkiej Brytanii uległy obniżce. Linie jako pierwsze stworzyły także dla swoich klientów program lojalnościowy.


Na każdym lotnisku, na którym obsługiwany jest przewoźnik znajdują się przedstawiciele operatora, którzy pomagają podróżnym w razie potrzeby i negocjują niższe ceny w hotelach. W porcie lotniczym Heathrow, w terminalu nr 1 zlokalizowana jest strefa odpraw Airways Premium Check-in dla wszystkich osób, które objęte są programem lojalnościowym i posiadają złote oraz srebrne karty Executive Club oraz podróżują w klasie biznesowej. Dzięki temu pasażerowie zaoszczędzają czas podczas odprawy. Odprawę można także przejść online.


Osoby korzystające z tego sposobu rezerwacji mają możliwość wyboru miejsca w samolocie menu, mają także elektroniczny dostęp do swoich rezerwacji. W poczekalniach biznesowych można skorzystać z szerokopasmowego, bezprzewodowego Internetu. Osoby w wieku od 12-26 lat mogą skorzystać ze specjalnej oferty całorocznej. Oferta obejmuje połączenia lotnicze aż do 70 miast np. do: Rio de Janeiro, Kapsztadu, Seszele, Meksyku, Hongkongu, Bombaju. W styczniu w Polsce British Aiways oferują specjalną promocję biletów zwaną „Dni Odlotowych Cen”.

Odprawa – opis:
Odprawa od 24h do 1h przed wylotem
Odprawa – link: