jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze z Warszawy

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Bilety lotnicze z Warszawy, informacje i atrakcje miasta


Tętniąca życiem Warszawa przyciąga turystów, pragnących zapoznać się z jej burzliwą historią, zwiedzić liczne zabytki i muzea, a także wypocząć, ciesząc się bliskością natury.


W mieście zlokalizowane są dwa lotniska: położony 8 km na północny zachód od centrum Warszawy port lotniczy im. Fryderyka Chopina na Okęciu, do którego dojechać można Pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej S2 oraz S3, a także Kolejami Mazowieckimi oraz Modlin, położony 40 km na północ od serca Warszawy. Dogodne połączenie z lotniskiem zapewniają Koleje Mazowieckie, autobusy PKS oraz autobusy prywatnego przewoźnika Translud.


Port im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym lotniskiem w Polsce pod względem obsłużonych pasażerów i oferuje bilety lotnicze z Warszawy do wielu popularnych destynacji za granicą, jak np.: Berlin, Londyn, Paryż, Rzym, Stambuł, Wiedeń, Sztokholm, Moskwa, Pekin czy Nowy Jork.


Loty z Warszawy nowym Dreamlinerem...


Coraz większym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się również bilety lotnicze z Warszawy i loty nowym Dreamlinerem, który oferuje komfortowe połączenia transatlantyckie do Nowego Jorku, Chicago i Toronto. Lotnisko Chopina świadczy wobec pasażerów także szereg usług dodatkowych, m.in. gastronomicznych, czy handlowych. Wśród restauracji i kawiarni znajdują się tutaj m.in.: pub „Business Shark”, restauracja „Sami Swoi”, „Rest&Wine”, „Sushi Tai Restaurant”, „Voyage Café czy „So! Coffee”. Port posiada także trzy parkingi, oferujące aż 3700 miejsc na postój samochodu.


Naprzeciw Terminalu zlokalizowany jest wielopoziomowy płatny parking P1. Nieopodal wind towarowo-osobowych znajdują się również miejsca przeznaczone dla samochodów osób niepełnosprawnych. Po prawej stronie hotelu Courtyard by Mariott, położone są zaś parkingi P3 (godzinowy) oraz P4 (dobowy).


Modlin jest zaś portem o wiele mniejszym niż lotnisko im. Fryderyka Chopina i oferuje bilety lotnicze z Warszawy typu low cost, czyli rejsy tanich linii lotniczych. W przypadku Modlina realizowane są loty jedynie samolotami firmy Ryanair. Główne kierunki podniebnych podróży to m.in.: Londyn, Liverpool, Glasgow, Barcelona, Rzym, Bolonia, Mediolan, Paryż czy Dublin. Warszawa pełna jest zabytków, które zdradzają tajemnice długiej i barwnej historii stolicy.


Bilety lotnicze z Warszawy

W Warszawie w pierwszej kolejności warto się udać na Stare Miasto, które uzyskało wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Średniowieczna zabudowa, kolorowe kamienice oraz Zamek Królewski wywierają na turystach duże wrażenie. Miłośnicy dawnych dziejów powinni się również wybrać do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zobaczyć można liczne filmy, prezentacje multimedialne i zdjęcia przedstawiające życie podczas niemieckiej okupacji w 1944 r.


Symbolem Warszawy jest ponadto Zespół Pałacowo-Ogrodowy Łazienki Warszawskie oraz Zamek Ujazdowski. Niezwykłą atrakcją dla pasjonatów nauki i nowoczesnej technologii będzie zaś wizyta w Centrum Nauki Kopernik.