jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze z Rzeszowa

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Sortuj po

Od

  Miejsce wylotu Miejsce docelowe Data wylotu Data powrotu Linia lotnicza Cena
Szukaj Rzeszów Split 2020-06-26 2020-07-03 Lufthansa Airlines 1 419,00 zł

Rzeszów - bilety, informacje i atrakcje


Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego, to miasto, które oferuje turystom liczne atrakcje kulturalne i przyciąga wspaniałymi zabytkami, świadczącymi o bogatej historii. Znajduje się tu wiele teatrów, muzeów, galerii oraz organizująca wspaniałe koncerty filharmonia. Okazały Zamek stał się symbolem metropolii i jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc, zaś podziemna trasa historyczna pozwala zwiedzić miasto z innej perspektywy i poznać drzemiące w jego murach tajemnice.


10 km od centrum, we wsi Jesionka, znajduje się międzynarodowy port lotniczy, do którego dostać się można autobusami miejskimi linii 51 oraz 53. Połączenia z portem realizuje również Międzygminna Komunikacja Samochodowa, zapewniająca transport na lotnisko autobusami żółtej linii nr 224 i 225.


Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Rzeszowie jest, wzniesiony w latach 1902-1906 w stylu barokowym, zamek który został wybudowany na miejscu pochodzącego z XVII stulecia Zamku Lubomirskich. Do dnia dzisiejszego zaobserwować tu można wieżę bramną oraz wieżyczki bastionów z 1746 r. Obecnie w obiekcie mieści się siedziba sądu okręgowego. Nieopodal zlokalizowany jest przepiękny Letni Pałac Lubomirskich, wzniesiony w XVII w. w stylu barokowym z elementami rokoka. W przeszłości znajdował się przed nim ogromny ogród, zwierzyniec oraz oranżeria. Obecny ogród jest jednak o wiele mniejszy, a całość została osłonięta ogrodzeniem. Pałac został sprzedany przez ostatniego właściciela z rodu Lubomirskich, a od XX stulecia obiekt należał do rodziny Kostheimów oraz Nieciów. Dziś zlokalizowane jest tutaj Centrum Dokumentacji Współczesnej Sztuki Sakralnej.


Przebywając w Rzeszowie warto również zobaczyć, zachwycający oryginalną architekturą, ratusz znajdujący się w Starym Mieście. Budynek został wybudowany pod koniec XVI w., jednakże w latach 1867, 1884 oraz w okresie od 1897-1898 r. został poddawany przebudowie. Obiekt łączy w sobie elementy stylu neorenesansowego i neogotyckiego.


Obecnie znajduje się tutaj Urząd Miasta oraz siedziba prezydenta. Jedną z najciekawszych atrakcji dla podróżnych w Rzeszowie jest ponadto podziemna trasa turystyczna, która prowadzi pomiędzy piwnicami zlokalizowanymi pod staromiejskimi kamienicami. Piwnice, pochodzące z okresu od XIV-XVIII stulecia, położone są na różnych poziomach, a najniższa znajduje się na głębokości aż 9,58 m. Tropiciele przygód i miłośnicy historii mogą przemierzyć aż piętnaście korytarzy i zobaczyć fragmenty średniowiecznych murów oraz ukryte przejścia. Zorganizowano tu również specjalną wystawę historyczno-edukacyjną.