jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze z Krakowa

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Sortuj po

Od

  Miejsce wylotu Miejsce docelowe Data wylotu Data powrotu Linia lotnicza Cena
Szukaj Kraków Mahe Island 2020-09-21 2020-09-28 Lufthansa Airlines 14 154,00 zł
Szukaj Kraków Mallorca 2020-09-24 2020-10-01 KLM Airlines 1 262,00 zł
Szukaj Kraków Mallorca 2020-09-21 2020-09-28 Lufthansa Airlines 1 166,00 zł
Szukaj Kraków Los Angeles 2020-09-25 2020-10-02 KLM Airlines 2 979,00 zł

Kraków - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Dawna stolica Polski, Kraków, to miasto w którym do dziś czuć ducha historii. Zamek na Wawelu, Rynek, Barbakan i żydowska dzielnica – Kazimierz to najbardziej rozpoznawalne symbole metropolii, skrywającej w swoich murach liczne tajemnice z przeszłości. 11 km od centrum zlokalizowany jest Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Bielice, do którego dostać się można autobusami linii 208 oraz 292 (rozpoczynają trasę z przystanku „Dworzec Główny Wschód”). Osoby śpieszące się na poranne loty dojadą zaś autobusem nocnym 902. Z serca miasta do portu kursują również busy prywatnego przewoźnika – Express Bus Matuszek.


Zwiedzając Kraków warto w pierwszej kolejności udać się na wybudowany w XIII w. Rynek Główny, który przyciąga swoim niezwykłym klimatem, średniowieczną zabudową i mnogością zabytków zlokalizowanych w jego obrębie. W przeszłości był to największy plac w Europie. Znajdują się tutaj m.in. słynne Sukiennice, przepiękna wieża ratuszowa, pomnik Adama Mickiewicza, a także płyty upamiętniające Hołd Pruski oraz Insurekcję Kościuszkowską. Wśród starych malowniczych kamieniczek zlokalizowane jest zaś Międzynarodowe Centrum Kultury i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.


Osoby pragnące zaczerpnąć chwili odpoczynku powinny się udać do słynnej kawiarni „Jama Michalika”, gdzie w przeszłości spotykała się młodopolska cyganeria artystyczna, organizując wieczorki poetyckie i spotkania w ramach kabaretu „Zielony Balonik”. Niezwykle ważnym obiektem usytuowanym przy Rynku jest również, wznoszony w XIV i XV w. w stylu gotyckim, Kościół Mariacki, w którym mieści się znany ołtarz Wita Stwosza. Wnętrze bazyliki posiada zdobienia barokowe. Co godzinę z wieży kościoła wygrywany jest hejnał.


Przebywając w Krakowie koniecznie należy się również wybrać na wzgórze wawelskie, gdzie zlokalizowany jest Zamek Królewski oraz Katedra Wawelska. Mieszczą się w niej krypty polskich królów, przywódców oraz artystów. Zobaczyć tu można m.in. grób Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza czy Juliusza Słowackiego. Zwiedzając Zamek warto zwrócić uwagę na skarbiec oraz zbrojownię. Duże wrażenie na podróżnych wywiera także słynny Dzwon Zygmunta. Kolejnym ważnym obiektem w Krakowie jest powstały w XV w. Barbakan, który pełnił niegdyś funkcje obronne Bramy Floriańskiej. Budowla posiada siedem wieżyczek i umieszczona jest na czterech kondygnacjach.


Jeden z najpiękniejszych obiektów miasta to ponadto Collegium Maius, czyli najstarszy budynek Akademii Krakowskiej (obecnie siedziba Uniwersytetu Jagiellońskiego). Osoby zainteresowane kulturą żydowską powinny się zaś wybrać na Kazimierz, w obrębie którego usytuowane są liczne synagogi i żydowskie restauracje. Warto zaznaczyć, iż Stare Miasto w Krakowie uzyskało wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.