jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze z Katowic

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Katowice - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, Katowice, zlokalizowane są we wschodniej części Górnego Śląska, nad rzekami: Rawą, Kłodnicą i Mleczną. Przepiękny deptak, liczne zabytki architektury sakralnej oraz historyczne osiedle robotnicze dla górników to najbardziej rozpoznawalne obiekty metropolii. Ok. 30 km na północ od miasta, w Pyrzowicach, znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Dostać się tu można specjalną linią autobusową „Lotnisko Airport Bus”, która oferuje połączenia z centrum Katowic.


Zwiedzając stolicę Górnego Śląska warto przede wszystkim wybrać się do centrum, gdzie na uwagę zasługują zabytkowe wille mieszczańskie z XIX i pierwszej poł. XX stulecia. Przy ulicy Stawowej i Mickiewicza podziwiać można zabytkowe kamienice, jak np.: dom Oswalda Findeisena w stylu neobarokowym, mieszkalno-handlową willę z 1897 r. przy ul. Stawowej 3 lub secesyjną kamienicę z 1906 r. przy ul. Mickiewicza 22. Najważniejszym symbolem Katowic stał się jednak Nikiszowiec, czyli osiedle robotnicze dla górników KWK Wieczorek, powstałe w latach 1908-1911 w Janowie. Jego projektantem był Jerzy Zillmann. Osiedle ze względu na swój układ urbanistyczny i nietypowy klimat przyciąga dziś rzesze turystów, a także artystów i filmowców.


W zachodniej części Śródmieścia zlokalizowany jest natomiast przepiękny renesansowy Pałac Braci Goldsteinów. W przeszłości, w okresie międzywojennym, była to siedziba Izby Przemysłowo-Handlowej, po II Wojnie Światowej mieściło się tu natomiast Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, a także kino Przyjaźń. Dziś obiekt pełni funkcję reprezentacyjną. Kolejnym symbolem Katowic jest Hala Widowiskowo – Sportowa „Spodek”, gdzie organizowanych jest wiele imprez artystycznych, jak np. koncerty (wystąpili tu m.in.: Metallica, Depeche Mode, Dżem, Hey i Perfect) oraz wydarzeń sportowych. Za znak rozpoznawczy metropolii uznaje się ponadto Pomnik Powstańców Śląskich (największy i najcięższy posąg w kraju), wzniesiony w celu upamiętnienia trzech zbrojnych wystąpień ludności śląskiej (w latach 1919,1920 i 1921) przeciwko władzom niemieckim.


Miłośników kultury z pewnością zadowoli zaś wizyta w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, który powstał w roku 1907, w stylu neoklasycystycznym. Do najważniejszych zabytków architektury sakralnej zalicza się natomiast: Katedrę Chrystusa Króla, Kościół Ewangelicki Zmartwychwstania Pańskiego oraz Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP.