jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze z Gdańska

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Sortuj po

Od

  Miejsce wylotu Miejsce docelowe Data wylotu Data powrotu Linia lotnicza Cena
Szukaj Gdańsk Nowy Jork 2021-01-19 2021-01-26 KLM Airlines 2 539,00 zł
Szukaj Gdańsk Nowy Jork 2021-01-18 2021-01-25 KLM Airlines 2 542,00 zł
Szukaj Gdańsk Nassau 2021-03-03 2021-03-10 Lufthansa Airlines 14 315,00 zł

Gdańsk - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Położony na północy naszego kraju Gdańsk to jedna z najstarszych polskich miejscowości. Metropolia zlokalizowana jest u ujścia rzeki Motławy nad Zatoką Gdańską i wchodzi w skład Trójmiasta. Stare zabytkowe budowle, świadczące o bogatej historii i przepiękne malownicze nabrzeże portowe sprawiają, iż można tu przeżyć wiele wspaniałych, niezapomnianych chwil.


Ok. 10 km na zachód od Gdańska, na Wysoczyźnie Kaszubskiej, znajduje się port lotniczy im. Lecha Wałęsy. Podróż na lotnisko zapewnia autobus linii 110 (ze stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz) oraz 210 (z Gdańska Głównego przez Suchanino, Morenę i Niedźwiednik). Osoby, których lot zaplanowany jest na wczesne godziny poranne, do portu dostaną się autobusem nocnym N3. Z Sopotu lub Gdyni na lotnisko można dojechać pociągiem SKM, którego ostatnim przystankiem jest Dworzec Główny PKP w Gdańsku. Stąd należy się natomiast przesiąść w bezpośredni autobus gwarantujący połączenie z portem.


Gdańsk to miasto pełne uroczych zakątków i wartych zobaczenia zabytków. Jego wizytówkę niewątpliwie stanowi Długi Targ. Piękne kolorowe kamieniczki, ratusz, renesansowy Lwi Zamek oraz Dom Ferberów, a także Dom Schumanów to najważniejsze obiekty usytuowane w jego obrębie. Znajduje się tu również chętnie odwiedzana przez turystów kamienica, Dom Uphagena, w której utworzono muzeum. Obiekt wzniesiony został w XVIII w. Niezwykle ważnym zabytkiem metropolii jest ponadto najstarszy dźwig portowy w Europie, Żuraw, wybudowany w latach 1442-1444. Maszyna uległa zniszczeniu w trakcie II wojny światowej, jednakże dzięki Pracowni Konserwacji Zabytków udało się ją odrestaurować. Dziś Żuraw stanowi symbol zarówno miasta, jak i całego kraju.


Najwspanialszym zabytkiem architektury sakralnej jest zaś Kościół Mariacki, w którym znajduje się kopia słynnego obrazu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”. Prawdziwe dzieło mieści się obecnie w murach Muzeum Narodowego. Zwiedzając miasto warto również wybrać się do Katedry Oliwskiej. Odbywają się tu liczne koncerty organowe. Kościół wznoszony był w okresach: romańskim, romańsko-gotyckim oraz gotyckim. Osoby pragnące zaznać chwili relaksu błogi spokój odnajdą zaś w Parku Oliwskim, który zlokalizowany jest w samym sercu Gdańska. Przepiękny zespół ogrodowo-pałacowy powstał dzięki opactwie cystersów Jacka Rybiańskiego na początku XVIII stulecia. Znajdują się tu m.in.: białe kasztanowce, tulipanowce amerykańskie, magnolie drzewiaste i wiele innych egzotycznych roślin, pochodzących z różnych zakątków świata.


Przebywając w Gdańsku koniecznie należy się wybrać na półwysep Westerplatte, gdzie w latach 1926-1939 funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowało tu wystawę plenerową „Westerplatte: kurort – bastion – symbol” wraz ze specjalną ścieżką edukacyjną.