jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Warszawy

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Sortuj po

Od

  Miejsce wylotu Miejsce docelowe Data wylotu Data powrotu Linia lotnicza Cena
Szukaj Szczecin Warszawa 2021-01-17 2021-01-24 LOT Polish Airlines 419,00 zł
Szukaj Kraków Warszawa 2021-01-22 2021-01-29 LOT Polish Airlines 520,00 zł
Szukaj Kraków Warszawa 2021-01-21 2021-01-28 LOT Polish Airlines 250,00 zł
Szukaj Kraków Warszawa 2021-01-20 2021-01-27 LOT Polish Airlines 530,00 zł
Szukaj Kraków Warszawa 2021-01-19 2021-01-26 LOT Polish Airlines 229,00 zł

Warszawa - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Stolica Polski, Warszawa, oferuje turystom mnogość atrakcji, przyciągając zarówno licznymi zabytkami, jak i nowoczesnymi budowlami. Stare Miasto, Pałac Nauki i Kultury, Łazienki oraz Zamek Królewski to jedne z najbardziej rozpoznawalnych symboli metropolii, która tętni życiem przez całą dobę.


Znajdują się tutaj dwa porty lotnicze. Lotnisko im. Fryderyka Chopina na Okęciu, zlokalizowane jest 8 km na północny zachód od centrum i dostać się tu można pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) linii S2 oraz S3, a także Kolejami Mazowieckimi (KML). Port Modlin znajduje się zaś 40 km na północ od serca Warszawy. Przejazd w jego kierunku zapewnia linia autobusowa ModlinBus, która łączy centrum miasta z terminalem lotniska. Transport możliwy jest również autobusami prywatnego przewoźnika Translud oraz pojazdami PKS-u (połączenia obsługiwane są przez firmę Polonus). Innym sposobem dotarcia do portu jest podróż Kolejami Mazowieckimi.


Zwiedzając Warszawę warto w pierwszej kolejności wybrać się do Starego Miasta, które zachwyca kolorowymi kamieniczkami oraz mnogością zabytków, wśród których za najważniejsze uznaje się: Plac Zamkowy, Zamek Królewski, zespół murów pod Barbakanem, Katedrę św. Jana oraz Kamienicę Książąt Mazowieckich. Warto zaznaczyć, iż Stare Miasto w Warszawie figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym niezwykle ważnym zabytkiem stolicy jest Pałac Kultury i Nauki przekazany w przeszłości jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego.


Budowla zlokalizowana jest w samym centrum miasta i posiada aż 42 piętra. Mieszczą się tutaj: kino, teatry, a także uczelnie wyższe i instytucje naukowe. Na 30 piętrze pałacu zlokalizowany jest zaś taras widokowy. Ważnym znakiem rozpoznawczym Warszawy jest ponadto kolumna Zygmunta III Wazy, powstała w latach 1643-1644 z inicjatywy Władysława IV Wazy na cześć jego ojca. Obiekt znajduje się w pobliżu Zamku Królewskiego, który jest kolejnym wartym zobaczenia zabytkiem stolicy. Budowla zachwyca okazałą salą balową, tronową oraz lustrzaną, a także sypialnią królewską i przepięknymi komnatami. W przeszłości była to rezydencja królów i sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów.


Zwiedzając Warszawę nie można również pominąć Zespołu Pałacowo-Ogrodowego Łazienki Królewskie. Liczne zabytki i bogata roślinność sprawiają, iż jest to miejsce idealne na ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta i zaczerpnięcie chwili relaksu wśród zieleni. Można tu zobaczyć m.in.: Nową i Starą Kordegardę, Wodozbiór, Amfiteatr, klasycystyczny Pałac na Wyspie, Starą i Nową Pomarańczarnię, Biały Dom i Świątynię Egipską. Miłośnicy historii powinni zaś pomyśleć o wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego. Do największych atrakcji stolicy zaliczyć należy również m.in.: Zamek Ujazdowski, Belweder, Siedzibę Sejmu i Senatu oraz Centrum Nauki Kopernik.