jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Toronto

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Sortuj po

Od

  Miejsce wylotu Miejsce docelowe Data wylotu Data powrotu Linia lotnicza Cena
Szukaj Warszawa Toronto 2020-08-14 2020-08-21 Lufthansa Airlines 1 690,00 zł
Szukaj Warszawa Toronto 2020-07-15 Delta Airlines 1 349,00 zł

Tanie loty do Toronto


Nowoczesność, wielokulturowość oraz oryginalna architektura kanadyjskiego miasta Toronto, zlokalizowanego w prowincji Ontario, sprawia iż jest to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów metropolii w całym kraju.


Znajdują się tutaj trzy międzynarodowe lotniska: Toronto-Lester B. Pearson, Toronto City Centre Airport (Billy Bishop) oraz Toronto Hamilton. Port Lester B. Pearson (największy w Kanadzie) usytuowany jest ok. 27 km na północny zachód od centrum i dostać się tutaj można autobusem firmy Pacific Western Airport Express, a także autobusami i metrem Go Transit (ze zlokalizowanego na przedmieściach Toronto, Richmond Hill, w regionie York oraz Brampton w regionie Peel). Kolejny port Billy Bishop, wybudowany został niemalże w samym centrum miasta. Dojechać tu można specjalnymi shuttle busami, które kursują zarówno z portu, jak i do niego. Połączenia realizowane są co 15 minut. Dotarcie do lotniska gwarantują ponadto autobusy Toronto Transit Commision linii: 509 Bathurst oraz 511 Harbourfront. Port lotniczy Hamilton - John C. Munro znajduje się ok. 65 km od centrum Toronto. Na lotnisko dojechać można transportem publicznym Hamilton Street Railway Company, z miejscowości Hamilton.


Spędzając urlop w metropolii warto przede wszystkim wybrać się do Królewskiego Muzeum Ontario. Obiekt składa się z niemal 40 galerii. Duże wrażenie na turystach wywierają mierzące 24,5 m wysokości totemy Indian. Muzeum prezentuje również ekspozycje związane z historią rdzennych mieszkańców Ameryki, a także starożytnych cywilizacji Egiptu, Grecji i Rzymu. Przedstawia ponadto sztukę Korei oraz Chin.


Miłośnicy sztuki powinni również udać się do Art Galery of Ontario, gdzie mieszczą się m.in. zbiory florenckich brązów z XVII w., a także stała ekspozycja sztuki europejskiej (dzieła takich twórców jak np.: Monet, Picasso, Rembrandt czy Degas). Zwiedzając miasto warto także zwrócić uwagę na Queens Park, czyli siedzibę parlamentu Ontario. Przed okazałym gmachem usytuowany jest posąg królowej Wiktorii, pierwszego gubernatora prowincji oraz dwie armaty z Krymu, podarowane miastu przez królową za zasługi w trakcie walki o Sewastopol.


Ważnym zabytkiem Toronto jest również Cosa Loma, czyli niewielkich rozmiarów neogotycki zamek, położony na wzgórzu. Na terenie budowli zlokalizowana jest ponadto parowozownia, piwniczka winna, luksusowe stajnie oraz ogrody wiktoriańskie. Osoby zainteresowane historią pierwszych osadników Kanady mogą zaś udać się do Black Creek Pionier Village, gdzie znajduje się ponad 40 starych domów wraz z wyposażeniem, hotel, kościół, sklep, napędzany wodą młyn i zagroda kowala. Dzięki wizycie w wiosce można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z kulturą i życiem pierwszych osadników.