jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Rzymu

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Rzym - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Rzym od dawna stanowi cel turystycznych wyjazdów ludzi z całej Europy. Pozostałości po czasach starożytnych, jak np. Koloseum czy Forum Romanum oraz nowoczesne budowle idealnie się ze sobą komponują. Do dziś można tu poczuć ducha historii, a pełne uroku zakątki, kameralne restauracyjki i tawerny usytuowane w wąskich uliczkach sprawiają, iż urlop we włoskiej stolicy może stać się niezapomnianą przygodą.


W Rzymie znajdują się dwa międzynarodowe lotniska: Ciampino – położone ok. 15 km od serca metropolii oraz Fiumicino – Leonardo da Vinci, zlokalizowane 26 km od centrum. Połączenia do portu lotniczego Ciampino oferują linie autobusowe: Sitbusshutle, Terravision oraz Atrap, a czas dojazdu na lotnisko wynosi zazwyczaj od 40 do 60 min. Do Ciampino dostać się można również pociągiem z dworca Roma Termini, aby jednak znaleźć się na odpowiednim terminalu, na stacji Ciampino należy przesiąść się w autobus Atrap. Do lotniska Fiumicino dojeżdża również pociąg (Leonardo Express), odchodzący z Dworca Głównego Termini. Innym sposobem dotarcia do portu jest podróż autobusami linii SITBUS.


Najbardziej popularnym zabytkiem “wiecznego miasta” jest słynne Koloseum. Amfiteatr był w przeszłości miejscem krwawych igrzysk oraz walk gladiatorów. Urządzano tu również uroczystości religijne i państwowe. Kolejny znak rozpoznawczy Rzymu to, położone u stóp Kapitolu i Palatynu, Forum Romanum, czyli publiczny plac, na którym w czasach antycznych odbywały się najważniejsze wydarzenia z życia społecznego i politycznego. Do dnia dzisiejszego zaobserwować tu można liczne ruiny, będące pozostałościami po czasach dawnej świetności.


Osoby pragnące podążać śladami starożytnych dziejów powinny również zwiedzić znajdujący się na Polu Marsowym Panteon. Jest to okrągła świątynia ufundowana w 125 r. przez cesarza Hadriana. Warto także zawitać na Plac Wenecki, który uznaje się za geograficzne centrum metropolii. Usytuowany jest tutaj Pałac Wenecki, wybudowany dla kardynała Pietro Balbo w 1455 r. Na uwagę zasługuje ponadto Ołtarz Ojczyzny, wniesiony w latach 1885-1911, w celu uczczenia 50. rocznicy powstania Królestwa Włoch. Niezwykle ważnym obiektem jest również Bazylika św. Piotra w Watykanie, której architektami byli m.in.: Rafael Santi, Michał Anioł i Donato Bramante. W Grotach Watykańskich zobaczyć można sarkofagi papieskie, w tym grób Jana Pawła II.


Za wspaniałą atrakcję Rzymu uznawana jest Fontanna di Trevi, przedstawiająca mitologiczne postacie, m.in. Neptuna i dwa trytony będące symbolami Polluksa i Kastora. Słynnym miejscem w Rzymie są również Schody Hiszpańskie, znajdujące się przy Placu Hiszpańskim i prowadzące do kościoła Trinita dei Monti. Organizowane są tutaj festiwale kwiatów i pokazy mody.