jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Paryża

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Paryż - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Kusząca licznymi zabytkami i wspaniałą architekturą stolica europejskiej mody i elegancji, Paryż, to idealne miejsce na urlop dla tych, którzy pragną spędzić wolny czas w miłej atmosferze oraz poznać tajniki bogatej francuskiej kultury.


Do metropolii należą trzy międzynarodowe lotniska. Port Roissy - Charles’a de Gaulle’a znajduje się w północno wschodniej części aglomeracji, 23 km od miasta. Transport tutaj możliwy jest za pomocą sieci kolei regionalnej RER. Linia B dojeżdża na lotnisko z głównego dworca kolejowego – Gare du Nord. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór autobusów Roissybus (odjeżdżają spod Opery Garnier). Połączenia autobusowe oferuje ponadto linia lotnicza Air France (pojazdy docierają do terminala drugiego).

Kolejny port, Paris Orly, zlokalizowany jest w południowej części miasta, 15 km od serca francuskiej stolicy. Do lotniska dostać się można za pomocą specjalnej kolejki Orlyval, która kursuje ze stacji RER Antony do terminalu Orly Sud. Podróż trwa zaledwie 8 min. Połączenia do stacji RER Antony zapewnia kolej RER linia B. Na lotnisko docierają również autobusy Orlybus, odchodzące z przystanku Denfert Rochereau (można się do niego dostać jadąc metrem lub pociągiem RER linia B). Nocą skorzystać można z autobusu N31, odjeżdżającego z dworca Lyon.

Do Paryża należy również lotnisko Beauvias, położone ok. 80 km na północ od metropolii. Można tu dotrzeć specjalnym shuttle busem, który gwarantuje połączenie z dworca Paris Porte Maillot na 3 h i 15 min. przed planowanym odlotem samolotu.


Paryż przyciąga turystów przede wszystkim licznymi zabytkami, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Żelazna Dama, czyli najbardziej rozpoznawalny symbol miasta – Wieża Eiffla. Została ona wybudowana z okazji Wystawy Światowej w 1889 r. Z jej szczytu roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama całej metropolii. Za znak rozpoznawczy Paryża uznaje się także przepiękną gotycką katedrę Notre-Dame z okrągłymi kolorowymi witrażami. Podczas zwiedzania miasta warto także wybrać się na wzgórze Montmartre, gdzie usytuowana jest katedra Sacre-Coeur, zachwycająca swym białym kolorem. Mieści się w niej jeden z najcięższych dzwonów świata – Savoyarde, który waży aż 19 ton. Montmartre znane jest również z francuskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni, gdzie znajduje się słynny kabaret „Moulin Rouge”.


Wśród paryskich atrakcji turystycznych wyróżnić należy także: Luwr, łuki tryumfalne, Operę Garnier, Plac Zgody, Uniwersytet Sorbonę i Pola Elizejskie, gdzie znajdują się sklepy znanych marek. Na południowy wschód od miasta zlokalizowany jest ponadto Pałac Wersalski, który cieszy się sporym uznaniem wśród turystów.