jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Nowego jorku

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Sortuj po

Od

  Miejsce wylotu Miejsce docelowe Data wylotu Data powrotu Linia lotnicza Cena
Szukaj Gdańsk Nowy Jork 2021-01-19 2021-01-26 KLM Airlines 2 539,00 zł
Szukaj Gdańsk Nowy Jork 2021-01-18 2021-01-25 KLM Airlines 2 542,00 zł

Nowy Jork - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Miasto wiecznie żywe, dynamiczne, oszałamiające swą nowoczesnością i wspaniałą architekturą. Olśniewający Nowy Jork wywiera niesamowite wrażenie na, pragnących poznać jego tajemnice, turystach.


Znajdują się tutaj trzy duże międzynarodowe lotniska: JFK, La Guardia oraz Newark. Pierwsze z nich usytuowane jest w południowo wschodniej części metropolii, w dzielnicy Queens. Dojazd do niego umożliwiają autobusy linii: Q3, Q6, Q7 oraz Long Island Rail Road. Połączenie z portem zapewnia również specjalna kolej Air Train, która dociera do lotniska ze stacji metra Jamaica Station lub Howard Beach – JFK Station. Air Train zatrzymuje się na każdym terminalu, gwarantując szybki przejazd do miejsca docelowego. Port lotniczy La Guardia również zlokalizowany jest w dzielnicy Queens, a transport tutaj możliwy jest dzięki autobusom linii: NYC Airporter (odjeżdża co 30 min. ze stacji: Port Authority Bus Terminal, Grand Central Station, a także Penn Station), M60, Q70 Limited, Q47, Q48 oraz Q72. Kolejne lotnisko, Newark, położone jest ok. 15 km na południowy zachód od centrum miasta. Sprawnym sposobem przedostania się do portu jest podróż koleją NJ Transit do stacji New York Penn Station, gdzie należy się przesiąść w Air Train dowożący pasażerów na odpowiedni terminal.


Nowy Jork to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, blichtr, potężne nowoczesne wieżowce i mnogość obiektów, które stały się symbolami nie tyle samego miasta, co nawet całych Stanów Zjednoczonych. Spędzając tutaj urlop warto wybrać się przede wszystkim na tzw. „skrzyżowanie świata”, czyli Times Square, łączący 7 Aleję i 41 Ulicę. Miejsce swoją popularność zawdzięcza kolorowym reklamom, pojawiającym się na pokaźnych rozmiarów telebimach, co wspaniały efekt zapewnia szczególnie nocą, rozświetlając Manhattan tysiącami świateł i barwnych neonów.


Znakiem rozpoznawczym Nowego Jorku jest także, najwyższy budynek w mieście, Empire State Building, skąd roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na całą metropolię. Eksplorując pełne tajemnic zakątki Manhatannu warto również zawitać na Wall Street, gdzie znajduje się siedziba nowojorskiej giełdy. Nieopodal zlokalizowany jest także Ground Zero, czyli Memorial World Trade Center.


Zwiedzając Nowy Jork nie można również zapomnieć o symbolu wolności Stanów Zjednoczonych, czyli zlokalizowanej na Liberty Island, Statuy Wolności. Miłośniczki zakupów z całą pewnością zadowoli zaś spacer po 5th Avenue, gdzie znajdują się siedziby najbardziej rozpoznawalnych w świecie mody marek, jak np. Gucci czy Versace. Nieopodal znajduje się także słynne Rockefeller Center. Miłośnicy przyrody i rekreacji na wolnym powietrzu koniecznie powinni się zaś udać do zielonego Central Parku.