jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Monachium

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Sortuj po

Od

  Miejsce wylotu Miejsce docelowe Data wylotu Data powrotu Linia lotnicza Cena
Szukaj Warszawa Monachium 2021-01-20 2021-01-27 KLM Airlines 963,00 zł

Monachium - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Położona na południu Niemiec stolica Bawarii – Monachium - przyciąga turystów z całej Europy swoim niepowtarzalnym klimatem, corocznymi obchodami hucznego święta Oktoberfest i licznymi zabytkami, świadczącymi o bogatej kulturze i historii.


28 km na północny wschód od miasta znajduje się lotnisko im. Franza Josefa Straussa. Do portu dostać się można autobusami Lufthansy, które kursują co 20 min., na trasie z lotniska do monachijskiej dzielnicy Schwabnig oraz do głównego dworca kolejowego, a także w stronę powrotną. Na lotnisko dojechać można również kolejką S1 oraz S8. Obsługują one połączenia zarówno z portu do centrum miasta (na stacje: Ostbanhof oraz Hauptbanhof), jak również z serca metropolii do lotniska.


Planując swój urlop w bawarskiej stolicy warto pomyśleć o zwiedzeniu Starego Ratusza, który znajduje się na Marienplatz. Budowla została wzniesiona w drugiej poł. XV w. Obecnie mieści się tu jednak Muzeum Zabawek. Spacerując po placu Mariackim warto także zobaczyć Nowy Ratusz, wybudowany w XIX stuleciu, w stylu neogotyckim. Popularność zawdzięcza on 43 dzwonom zainstalowanym na wieży oraz czwartemu pod względem wielkości na świecie mechanizmowi zegarowemu. Budynek posiada również przepiękne elementy zdobnicze na zewnętrznych ścianach, które prezentują historię bawarskiego kraju związkowego.


Symbolem miasta jest również zlokalizowana w Starym Mieście, niedaleko Marienplatz, Katedra Najświętszej Marii Panny. Mieszczą się tu krypty królów oraz książąt z dynastii Wittelsbachów, m.in.: Cesarz Ludwik IV Bawarski i Król Ludwik III Bawarski. Miłośnicy sztuki z całą pewnością powinni zaś odwiedzić Starą Pinakotekę, czyli muzeum sztuki, które gromadzi dzieła m.in.: niemieckie, flamandzkie, holenderskie, włoskie i hiszpańskie, z okresu od XV w. do epoki rokoko. Można tu podziwiać prace np.: Tycjana, Rembrandta, Leonarda da Vinci, Rafaela Santiago oraz Petera Rubensa. Warto także zwiedzić Nową Pinakotekę, gdzie znajdują się dzieła od czasów klasycyzmu do art noveau.


Kolejnym cennym muzeum w Monachium jest Gliptoteka, prezentująca sztukę starożytną. Mieszczą się tu trzy działy: sztuki egipskiej, dział rzeźby greckiej i rzymskiej oraz dział drobnej sztuki greckiej i rzymskiej. Godnym uwagi monachijskim zabytkiem jest ponadto rezydencja królewska, która dzieli się na trzy mniejsze grupy budynków: Rezydencję Maksymiliańską, Köningsbau, a także Festaalbau. Do innych znanych zabytków metropolii zaliczyć należy również: pałac Nymphenburg, kościół Teatynów i kościół św. Michała.