jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Los Angeles

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Los Angeles - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


W centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach Santa Anna znajduje się najludniejsze miasto stanu Kalifornia – Los Angeles właśnie. To jednocześnie jedna z najludniejszych metropolii świata. W 1932 i 1984 można tu było podziwiać Letnie Igrzyska Olimpijskie. To miasto pagórków i ślicznych widoków. Najwyższym punktem jest góra Sister Elsie – 1547 m n.p.m. położona w paśmie górskim Santa Monica. Rozciąga się ono od centrum miasta do Pacyfiku i oddziela Los Angeles od doliny San Fernando.


Jednostką monetarną jest tutaj dolar, a żeby dostać się do tego niesamowitego miasta należy posiadać wizę, warto mieć tez przy sobie paszport lub dowód osobisty. Los Angeles jest nazywane miastem aniołów i kojarzone z pogodnym, ciepłym klimatem i czystym błękitnym niebem. To także raj dla dzieci, bo właśnie tutaj znajduje się słynny Disneyland, który jest popularny na całym świecie tak jak produkcje samego Disney’a.


Dla tych, którzy pragną wypoczynku i wylegiwania się na plaży miasto oferuje niesamowite plaże przed wszystkim w dzielnicy Santa Monica. Tutaj także, wzdłuż wybrzeża cięgnie się promenada, która przyciąga artystów i miłośników sztuki. Idąc nią warto zajrzeć do Okręgowego Muzeum Sztuki, w którym można podziwiać ogromnie cenne i niespotykane kolekcje masek prekolumbijskich, a także niezwykle ciekawy pawilon japoński.


Los Angeles to miasto filmów, które tworzy się na masową skalę. Symbolem światowych produkcji pełnometrażowych jest oczywiście Hollywood, który ogromnie przyciąga turystów. Niesamowitą budowlą, którą warto zobaczyć będąc w tym miejscu jest Teatr Chiński Graumana – kino podobne do orientalnego pałacu, w którym odbywają się przyjęcia urodzinowe, imprezy, a nawet ceremonie wręczania Oskarów.


Wiele zabytków znajduje się w El Pueblo de Los Angeles State Park przy Alameda Street. Natomiast dla tych, którzy uwielbiają podziwiać nocą gwiazdy cudowna atrakcją może okazać się obserwatorium astronomiczne Mound Wilson. Znajduje się tu również muzeum, w którym znajdują się obiekty i specjalne przyrządy przeznaczone do obserwacji ciał niebieskich.