jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Londynu

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Londyn - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Stolica Wielkiej Brytanii, Londyn, to miasto co roku chętnie odwiedzane przez turystów z całej Europy. Mnogość zabytków i tajemniczy klimat sprawiają, iż jest to tak popularna destynacja na urlop.


W Londynie znajduje się aż pięć lotnisk: London City Airport, Stansted, Gatwick, Luton oraz największe na naszym kontynencie Heathrow. Port ten usytuowany jest 24 km od centrum metropolii i można się do niego dostać autobusami National Express Airport, których główną stacją jest Victoria Station oraz pociągiem Heathrow Express. Kolejny port lotniczy to Luton, zlokalizowany 50 km na północ od serca Londynu. Dojechać tu można autobusem Green Line, a także linii 757, Easybus oraz Terrravison. Lotnisko Stansted znajduje się 48 km na północny wschód od centrum miasta, a połączenie z nim zapewniają autobusy National Express Airport, które wyjeżdżają ze stacji Victoria Golders Green lub Stratford. Do portu dostać się można również pociągiem Stansted Express (który wyjeżdża ze stacji Liverpool), a ponadto autobusami Easybus i Terravision. Lotnisko Gatwick usytuowane jest 40 km na południe od centrum Londynu, a podróż do portu możliwa jest dzięki autobusom National Express Airport, pociągowi Gatwick Express oraz autobusom Easybus. London City Airport znajduje się zaś 10 km od centrum brytyjskiej stolicy i dojechać tu można autobusem 473, 474, a także pociągiem Docklands Light Railway.


Przebywając w Londynie koniecznie należy wybrać się do Pałacu Buckhingam, który stał się symbolem miasta, a także na słynny Trafalgar Square – gdzie zlokalizowana jest Narodowa Galeria, prezentująca największy zbiór światowych dzieł sztuki w Wielkiej Brytanii. Warto również zwiedzić obiekty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czyli: Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich, Tower of London oraz Opactwo Westminsterskie, Pałac Westminster i kościół św. Małgorzaty.


Atrakcją turystyczną dla przybyłych do Londynu jest także Picadilly Cirrus, czyli skrzyżowanie głównych ulic w dzielnicy West End. Miejsce to zyskało popularność dzięki świetlnym reklamom na jednym z rogów znajdującego się tutaj placu, pod którym mieści się również stacja metra Picadilly Circus. Znanymi atrakcjami stolicy Wielkiej Brytanii są ponadto: wieża zegarowa Big Ben oraz usytuowany obok niej most Tower Bridge. Na uwagę zasługuje także British Museum, czyli muzeum historii i kultury ludzkości. Najważniejszym obiektem sakralnym w Londynie jest zaś katedra św. Pawła, położona w samym centrum miasta. Niezapomnianych emocji może także dostarczyć podróż w największym na świecie kole widokowym – London Eye – skąd roztacza się zdumiewająca panorama całego miasta.