jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Kapsztadu

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Kapsztad - tanie loty, bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Legislacyjna stolica Republiki Południowej Afryki, Kapsztad, zlokalizowana jest nad Zatoką Stołową , na północ od Przylądka Dobrej Nadziei i False Bay. To jeden z najpiękniejszych zakątków świata, który przyciąga turystów wspaniałą przyrodą, bajkowym krajobrazem i bogatą mozaiką kulturową. W Kapsztadzie najważniejszymi językami są: angielski, afrikaans oraz xhosa. Aż 42% mieszkańców to Koloredzi, 38% ludności stanowią zaś czarni Afrykanie, a 16% ludność rasy białej.


Ok. 20 km na wschód od centrum miasta zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy – Kapsztad International Airport. Do lotniska można dostać się taksówką, połączenia są również realizowane przez linię My CiTi Bus. Początkowy przystanek znajduje się nieopodal dworca kolejowego na ul. Hertzog Boulevard.


Przed podróżą do RPA należy pamiętać o zabraniu ze sobą ważnego paszportu. Przy wjeździe do kraju wklejana jest do niego wiza ważna przez okres 30 dni. Samotny rodzic, podróżujący z dzieckiem do 18 roku życia musi również posiadać przy sobie odpis jego aktu urodzenia wraz z notarialną zgodą na wyjazd dziecka, która podpisana będzie przez drugiego z rodziców (w języku angielskim). Ważne jest by dokument ten zawierał jego adres oraz numer telefonu. Niezbędne jest ponadto posiadanie kopii jego dowodu osobistego lub paszportu. Gdy jedno z rodziców nie żyje trzeba natomiast okazać akt zgonu.


Jednym z najpiękniejszych zabytków Kapsztadu jest Zamek Dobrej Nadziei, wzniesiony w XVII stuleciu z kamienia. Twierdza zbudowana na planie gwiazdy, z przepiękną wieżyczką na każdym jej ramieniu potrafi wywrzeć na turystach ogromne wrażenie. Przebywając w mieście warto również wybrać się do Parlamentu, który udostępniony jest do zwiedzania za darmo. Osoby spragnione ciszy i spokoju mogą zaś odpocząć w egzotycznym Kristenbosch National Botanical Garden.


Atrakcję miasta stanowią także lokalne winnice, w których organizowane są specjalne degustacje regionalnych win. Zapierającą dech w piersiach panoramę Kapsztadu widać zaś najlepiej z tzw. Wzgórza Sygnałowego, gdzie każdego dnia o 12.00 strzela działo o nazwie Noon Gun. Wizytówkę metropolii stanowią ponadto malownicze wiktoriańskie domki oraz antykwariaty na Long Street.


W Kapsztadzie nie będą się nudzić również miłośnicy turystyki aktywnej. Góry Stołowe stwarzają możliwość odbycia pieszych wędrówek, zaś zatoka zachęca surferów do szaleństw na desce, natomiast nurków do przeżycia pasjonującej przygody podczas podziwiania wraków starych statków.