jesteśmy dostępni


Bilety lotnicze do Helsinek

Filtry

Miejsce wylotu
Kraj wylotu
Data wylotu
Linia lotnicza
Miejsce docelowe
Kraj docelowy
Data powrotu

Wybrane loty

Brak wyników dla wybranych kryteriów

Helsinki - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Helsinki leżą w środkowej części północnego wybrzeża Zatoki Fińskiej i są zarazem największym miastem w Finlandii, jak i jej stolicą. Znajdują się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego, a średnia temperatura wynosi tam ok 18 °C. To, co w Helsinkach przyciąga to fakt, że to jedno z najbardziej zielonych miast Europy. Także kuchnia charakteryzuje się zdecydowanie odmiennym smakiem, bo w Helsinkach daniem głównym jest renifer.


Znajduje się tu także port lotniczy Helsinki-Vantaa położony 15 km na północ od centrum. To jeden z głównych portów lotniczych w Skandynawii. Jednostką monetarną zaś jest euro.


W Helsinkach można odpocząć pijąc kawę w eleganckiej restauracji, spacerując, czy też jeżdżąc rowerem. I choć nie ma tu zbyt wielu zabytków, to jednak atmosfera tego miasta wynagradza to z nawiązką. Helsinki są wysunięte najdalej na północ spośród wszystkich stolic świata i to właśnie tutaj można zobaczyć tzw. „białe noce”, kiedy słońce w zasadzie w ogóle nie zachodzi (na przełomie czerwca i lipca).


Będąc w Helsinkach koniecznie należy wybrać się do Kaivopuisto. Ta południowo-wschodnia część półwyspu Vironniemi pełna jest eleganckich willi, które opierają się na wysokich granitowych wzgórzach. Co niewątpliwie jest ogromna atrakcją to fakt, że znajduje się nad samym morzem. Widok jest urzekający, ponieważ patrząc na wody Zatoki Fińskiej można dostrzec mnóstwo wysepek, pomiędzy którymi niejednokrotnie przepływają zarówno ogromne promy, jak i mniejsze statki.


Z przystani, znajdujących się na południowym krańcu Kauppatori, czyli Placu Targowego (centrum Helsinek) można popłynąć nie tylko na wyspy położone w pobliżu, lecz także do Estonii czy Szwecji. Podróż więc od Helsinek dopiero się zaczyna.


Do najważniejszych budowli sakralnych, które warto zobaczyć w stolicy Finlandii należy niewątpliwie kościół wykuty w skale – Temppeliaukio. Tutaj także odbywają się liczne koncerty, które przyciągają turystów. Największym kościołem w Helsinkach jest zaś kościół św. Jana, który został zbudowany w neogotyckim stylu. Otacza go piękny park, co skłania zakochanych do tego, by właśnie w nim składać przysięgę małżeńską. Równie monumentalny jest Sobór Uspienski, który posiada ogromne, pełne przepychu złote kopuły. Stanowi on kontrast do raczej skromnej architektury fińskiej.


Co ciekawe w Helsinkach nie ma drapaczy chmur, ani wieżowców. Największy budynek nie przekracza 12 kondygnacji. Dominuje za to zieleń, ogromna liczba parków i takie zagospodarowanie miasta, by architektura nie była przytłaczająca dla mieszkańców, lecz wtapiała się w krajobraz. Dzięki temu można tu naprawdę odpocząć i uspokoić się na łonie natury.