Bilety lotnicze do Barcelony

Filtry

Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Kraj wylotu
Kraj docelowy
Data wylotu
Data powrotu
Linia lotnicza

Wybrane loty

Sortuj po
Od
Miejsce wylotu
Miejsce docelowe
Data wylotu
Data powrotu
Linia lotnicza
Cena

Barcelona - bilety lotnicze, informacje i atrakcje


Barcelona położona jest w północno wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym i stanowi stolicę regionu Katalonia. To zachwycające miasto o zapierającej dech w piersiach architekturze Gaudiego, co roku przyciąga rzeszę turystów pragnących poznać jej specyficzną kulturę, i wypocząć, aktywnie zwiedzając pełne uroku zakątki. Znajduje się tutaj lotnisko El Prat de Llobregat zlokalizowane 10 km na południowy zachód od metropolii, do którego dostać się można kolejką Renfe, łączącą port lotniczy z główną stacją kolejową w Barcelonie - Sants oraz z centrum. Można również dojechać metrem do stacji Sants, a następnie przesiąść się w AeroBus A1.


Ok. 90 km od Barcelony znajduje się również inny port – Girona. Połączenia do serca metropolii zapewnia tu autobus wahadłowy firmy Sagales/Barcelona Bus, który kursuje z Girona Aeroport do Barcelona Estacion del Nord. Dojazd do katalońskiej stolicy trwa godzinę. 100 km od Barcelony zlokalizowane jest natomiast lotnisko Barcelona Reus, z którego podróż do największego w Katalonii miasta możliwy jest dzięki autobusom linii Hispano Igualadina. Kursy dostosowane są do przylotów samolotów firmy Ryanair, a dojazd do miejsca docelowego trwa ok. 1,5 h.


Spędzając urlop w mieście koniecznie należy wybrać się do wpisanego na listę UNESCO kościoła Sagrada Familia, który stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem metropolii. Budowla zaprojektowana przez Antonio Gaudíego w 1882 r. do dziś nie została ukończona na wskutek zniszczenia prac architekta podczas hiszpańskiej wojny domowej. Zwiedzając Barcelonę warto także wybrać się do słynnego parku Güell, również zaprojektowanego przez Antonio Gaudíego. Bajkowo kolorowe domki, przepiękna Sala Koloumnowa i taras z punktem widokowym na miasto wywiera na turystach naprawdę duże wrażenie.


Miłośnicy zwiedzania i architektury powinni także zobaczyć inne dzieła Gaudíego w Barcelonie, do których należy przede wszystkim przepiękna kamienica Casa Mila. Do największych atrakcji w mieście zalicza się ponadto znany stadion Camp Nou, na którym trenuje jeden z najbardziej utytułowanych klubów świata – FC Barcelona. Obok stadionu znajduje się muzeum z wszystkimi trofeami drużyny, a także firmowy sklep. Spacerując po mieście warto ponadto przejść się jego głównymi ulicami – Las Ramblas oraz dotrzeć do kolumny Krzysztofa Kolumba, nad malowniczy port, gorącą piaszczystą plażę, a także przepiękny plac Plaza de Catalunya. Miłośnicy sztuki powinni koniecznie wybrać się do Muzeum Picassa. Do zabytków architektury sakralnej zaliczyć zaś należy m.in.: klasztor Santa María oraz Kościół Santa María del Mar.